Zamknij

Marek Komorowski nowym kandydatem PiS na senatora w okręgu nr 59

15:36, 30.09.2019 | info/foto: www.radio.bialystok.pl
Skomentuj foto: wrotapodlasia.pl
REKLAMA

W związku ze śmiercią Kornela Morawieckiego, Prawo i Sprawiedliwość wystawi kandydaturę wiceprzewodniczącego sejmiku województwa podlaskiego Marka Komorowskiego na senatora w okręgu nr 59 - wynika z informacji PAP zbliżonych do kierownictwa ugrupowania.

Kornel Morawiecki - działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca "Solidarności Walczącej", marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego zmarł w poniedziałek po ciężkiej chorobie. Miał 78 lat. W jesiennych wyborach parlamentarnych był kandydatem PiS do Senatu w okręgu nr 59, obejmującym część województwa podlaskiego, m.in. miasta Łomżę i Suwałki. Zgodnie z Kodeksem wyborczym, jeśli skreślenie nazwiska kandydata na senatora nastąpiło wskutek jego śmierci, zgłaszający ma możliwość zgłoszenia nowego kandydata, najpóźniej jednak w 15 dniu przed dniem wyborów. Nie wymaga to kolejnej zbiórki co najmniej 2 tys. podpisów, co jest konieczne przy zgłaszaniu kandydatów na senatora. Termin ten minął formalnie w sobotę 28 września. Jednak zgodnie z prawem, ponieważ przypadał na dzień wolny od pracy, za upływ terminu przyjmuje się kolejny dzień pracujący, czyli poniedziałek 30 września, a godzina mija z zakończeniem pracy przez Delegaturę Krajowego Biura Wyborczego w Białymstoku.

Z informacji PAP wynika, że PiS na nowego kandydata zgłosi Marka Komorowskiego, wiceprzewodniczącego sejmiku województwa podlaskiego i przewodniczącego klubu PiS w sejmiku.

 

(info/foto: www.radio.bialystok.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz