Zamknij

Sprawdź na kogo będziesz mógł oddać swój głos w wyborach parlamentarnych 2019

14:24, 04.09.2019 | kurierwysmaz.pl
REKLAMA
Skomentuj

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. W województwie podlaskim do objęcia jest 14 mandatów poselskich. W PKW swoje listy zarejestrowały komitety – Prawa i Sprawiedliwość, Koalicji Obywatelskiej, Polskiego Stronnictwo Ludowego, Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Prawicy, Konfederacji Wolność i Niepodległość oraz Skuteczni Piotra Liroya-Marca. Poniżej prezentujemy listę poszczególnych komitetów wyborczych:

KW Prawo i Sprawiedliwość:

  1. PIONTKOWSKI Dariusz, Białystok, nauczyciel historii, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  2. ZIELIŃSKI Jarosław, Suwałki, parlamentarzysta, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  3. PASZKOWSKI Bohdan Józef, Białystok, radca prawny, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  4. GWIAZDOWSKI Kazimierz, Mścichy, parlamentarzysta, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  5. ŻALEK Jacek, Białystok, poseł, członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina
  6. BASZKO Mieczysław Kazimierz, Sokółka, nauczyciel wychowania fizycznego, członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina
  7. KOŁAKOWSKI Lech Antoni, Łomża, poseł na Sejm RP, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  8. KRYNICKA Bernadeta, Łomża, parlamentarzysta, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  9. WNOROWSKI Henryk Jan, Białystok, nauczyciel akademicki - nauki ekonomiczne nie należy do partii politycznej
  10. ANDRUSZKIEWICZ Adam, Grajewo, parlamentarzysta, nie należy do partii politycznej
  11. MUZYK Agnieszka Barbara, Łomża, nauczyciel akademicki - nauki humanistyczne nie należy do partii politycznej
  12. SIEKIERKO Łukasz, Wysokie Mazowieckie, radca prawny, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  13. CZEPE Roman, Łapy, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  14. MODZELEWSKI Piotr, Łomża, pozostali wyżsi urzędnicy administracji rządowej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  15. MADRAS Tomasz Stefan, Białystok, nauczyciel akademicki członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  16. JELSKA-JAROŚ Bożena Jolanta, Franckowa Buda, rolnik, nie należy do partii politycznej
  17. PUCZYŁOWSKA Elżbieta, Augustów, nauczyciel nauczania początkowego, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  18. KUCHAREWICZ Grzegorz, Białystok, farmaceuta, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  19. SUPIŃSKI Rafał Mońki, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  20. BIAŁY Alicja, Białystok, przedstawiciel władzy samorządowej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  21. MIODUSZEWSKI Andrzej, Zambrów, prezes, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  22. NIENAŁTOWSKA Bożena, Kleosin, dyrektor, departamentu członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  23. DZIATKOWSKI Marek, Filipów Czwarty, rolnik, nie należy do partii politycznej
  24. ŁUKASZEWICZ Henryk, Hajnówka, nauczyciel informatyki w szkole podstawowej, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  25. BUJNO Bożena Teresa, Perlejewo, przedstawiciel władzy samorządowej, nie należy do partii politycznej
  26. ZDUŃCZYK Agnieszka, Miastkowo, dyrektor szkoły, nie należy do partii politycznej
  27. WASILEWSKA Izabela, Ptaki, pedagog, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
  28. SZCZUDŁO Aleksandra, Ciechanowiec, dyrektor do spraw energetyki, nie należy do partii politycznej

KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI:

  1. TYSZKIEWICZ Robert, Białystok, wydawca, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  2. TRUSKOLASKI Krzysztof, Białystok, ekonomista, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  3. KAMIŃSKA Bożena, Suwałki, ekonomista członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  4. BORYSEWICZ Maciej Andrzej, Łomża, prawnik, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  5. CZYKWIN Eugeniusz, Białystok, dziennikarz, nie należy do partii politycznej
  6. DEN Jolanta, Czarna Białostocka, leśnik, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  7. BIL-JARUZELSKI Krzysztof Janusz, Białystok, prawnik, nie należy do partii politycznej
  8. CIEŚLIK Leszek Stanisław, Augustów, radca prawny, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  9. ŁAWROWSKA Joanna Dorota, Białystok, adwokat, nie należy do partii politycznej
  10. NOWAK Tadeusz Zenon, Łomża, nauczyciel akademicki, członek partii politycznej: Partia Zieloni
  11. ZWOLIŃSKA Bożena Teresa, Bielsk Podlaski, samorządowiec, nie należy do partii politycznej
  12. PIORUNEK Jacek, Łomża ,radca prawny, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  13. GUTOWSKI Mateusz Damian, Białowieża, pedagog, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  14. RAŚ Andrzej, Mońki, zootechnik, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  15. ROSZKOWSKA Halina, Osipy Lepertowizna, nauczyciel języka polskiego, nie należy do partii politycznej
  16. ŻERO Franciszek Krzysztof, Siemiatycze, pracownik administracyjny, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  17. DOLIWA Stanisław Adam, Grajewo, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  18. SASINOWSKA Dorota, Krajewo Borowe, monter, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  19. KARASZEWSKA Katarzyna, Suwałki, pedagog, członek partii politycznej: Nowoczesna
  20. SAMUL Marek, Kolno, lekarz weterynarz, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  21. PYRKO Paulina, Grabówka, pracownik administracyjny, nie należy do partii politycznej
  22. TALKOWSKI Bronisław, Kruszyniany, emeryt, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  23. SZCZYGIEŁ-ROGOWSKA Jolanta, Białystok, historyk, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  24. TARGOŃSKI Łukasz, Białystok, informatyk, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  25. ŁEPKOWSKA-GOŁAŚ Alicja, Łomża, urzędnik, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  26. KARCZEWSKA Wioletta Maria, Białystok, nauczyciel języka obcego, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
  27. MALINOWSKA Beata, Fasty, pracownik administracyjny, członek partii politycznej: Nowoczesna
  28. CIMOSZEWICZ Tomasz, Knyszyn, przedsiębiorca, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP

KW Polskie Stronnictwo Ludowe:

  1. KRAJEWSKI Stefan Krajewo Białe politolog członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  2. LECH Mirosław Laskowszczyzna historyk nie należy do partii politycznej
  3. GROCHOWSKI Wojciech Grajewo ekonomista członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  4. LESZCZYŃSKI Jerzy Ciechanowiec inżynier rolnictwa nie należy do partii politycznej
  5. CIEŚLUKOWSKI Cezary Suwałki ekonomista członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  6. ZAWISTOWSKA Agnieszka Brzóski Gromki inżynier rolnictwa członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  7. KULIKOWSKA Ewa Rostołty ekonomista nie należy do partii politycznej
  8. PŁOŃSKA Wiesława Bożenna Białystok technik budownictwa nie należy do partii politycznej
  9. KRZYŻANOWSKA Bożena Siemiatycze dyrektor szkoły nie należy do partii politycznej
  10. DYJUK Bogdan Augustów nauczyciel nie należy do partii politycznej
  11. RAFAŁOWSKI Krzysztof Kolno inżynier ochrony środowiska członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  12. BOBEL Maciej Patoki dyrektor domu kultury członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  13. MAGNUSZEWSKI Marian Mońki inżynier rolnik członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  14. KORONKIEWICZ Andrzej Zbigniew Augustów inżynier ochrony środowiska członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  15. JAKUBIAK Ewa Szabły Młode nauczyciel akademicki nauki wojskowe członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  16. SZCZYGIELSKA Agnieszka Sokółka doradca rolniczy członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  17. NOWAK Magdalena Białystok doradca finansowy nie należy do partii politycznej
  18. ALEKSIEJCZUK-SZOTKO Marta Zabłudów - Kolonia inżynier zootechniki członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  19. SAWICKI Sławomir Sokółka inżynier elektryk nie należy do partii politycznej
  20. CHOŁKO Tadeusz Płociczno Osiedle emeryt członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  21. JAKACKI Tomasz Jakać Borki technik weterynarii członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  22. JĘDZUL Joanna Suwałki przedsiębiorca członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  23. KAŹMIERCZAK Małgorzata Wasilków ekonomista członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  24. ZARZECKI Michał Żebry rolnik członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  25. KARCZEWSKA Małgorzata Bielsk Podlaski specjalista do spraw marketingu i handlu nie należy do partii politycznej
  26. RYKOWSKI Grzegorz Białystok radca prawny członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
  27. PRZYBYLAK Irena Zofia Drozdowo emerytka nie należy do partii politycznej
  28. JANOWSKI Mikołaj Przechody inżynier rolnik członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

KW Sojusz Lewicy Demokratycznej:

  1. KRUTUL Paweł Białystok przedsiębiorca członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
  2. KUSZNIERUK Piotr Białystok inżynier automatyki członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
  3. ROSIŃSKA Katarzyna Ewa Białystok prawnik członek partii politycznej: Razem
  4. PROKOPIUK Seweryn Widowo socjolog członek partii politycznej: Razem
  5. MAŃCZUK Tomasz Lipsk przedsiębiorca członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
  6. BOROWIK Janusz Białystok przedsiębiorca nie należy do partii politycznej
  7. REMBISZEWSKA Justyna Białystok socjolog członek partii politycznej: Razem
  8. MURAWKO Elżbieta Suwałki sprzedawca nie należy do partii politycznej
  9. ARASIMOWICZ Renata Stara Dębszczyzna technik rolnik nie należy do partii politycznej
  10. CZERNIAWSKA Izabela Teresa Łomża nauczyciel członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
  11. DEONIZIAK Joanna Grażyna Białystok pedagog nie należy do partii politycznej
  12. POPŁAWSKI Jakub Białystok nauczyciel akademicki - nauki techniczne członek partii politycznej: Razem
  13. BIRGIEL Marcin Suwałki administrator systemów komputerowych członek partii politycznej: Razem
  14. MATWIEJCZUK Jolanta Gertruda Białystok inżynier elektrotechniki nie należy do partii politycznej
  15. ŚNIADACH Mieczysław Kolno nauczyciel historii członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
  16. JANOSZKA Grzegorz Jan Białystok instruktor terapii uzależnień członek partii politycznej: Razem
  17. SKOWROŃSKI Adrian Białystok pozostali pracownicy obsługi biurowej członek partii politycznej: Razem
  18. MIRONOWICZ Mikołaj Białystok inspektor nadzoru nie należy do partii politycznej
  19. ARTYSIEWICZ Michalina Daria Zaścianki studentka członek partii politycznej: Razem
  20. ANDRUKIEWICZ Aleksandra Julia Białystok filolog języka nowożytnego członek partii politycznej: Razem
  21. KRAWCZYK Anna Małgorzata Olszanka technik rolnik nie należy do partii politycznej
  22. JANICKI Dariusz Jerzy Łomża lekarz chirurg członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
  23. OSIEJEWSKI Jakub Białystok filolog języka nowożytnego członek partii politycznej: Razem
  24. WYSOCKA Kamila Maria Białystok pozostali pracownicy obsługi biurowej członek partii politycznej: Razem
  25. JASIONEK Anna Bolcie plastyk dekorator nie należy do partii politycznej
  26. DROBEK Grzegorz Szepietowo Wawrzyńce informatyk nie należy do partii politycznej
  27. SIELAWA Magdalena Białystok prawnik członek partii politycznej: Razem
  28. KORONKIEWICZ Wojciech Janusz Białystok dziennikarz nie należy do partii politycznej

KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca:

  1. SAWICKI Marcin Białystok przedsiębiorca członek partii politycznej: Skuteczni Piotra Liroya-Marca
  2. SIKORSKI Piotr Modzele-Górki rolnik nie należy do partii politycznej
  3. KONIUCH Bogusław Białystok technik cyfrowych procesów graficznych nie należy do partii politycznej
  4. JANKOWSKA Edyta Sidory fryzjer nie należy do partii politycznej
  5. DANIŁOWSKI Igor Łomża doradca finansowy nie należy do partii politycznej
  6. BOBIK Joanna Toporki księgowa nie należy do partii politycznej
  7. KOSACKA Anna Sokółka socjolog nie należy do partii politycznej
  8. ROGOWSKA Monika Lewickie Stacja przedstawiciel handlowy nie należy do partii politycznej
  9. KOSNO Rafał Marcin Białystok przewodnik turystyczny nie należy do partii politycznej
  10. NIETUPSKI Cezary Białystok automatyk nie należy do partii politycznej
  11. CHORUŻA Katarzyna Białystok ekonomista nie należy do partii politycznej
  12. PAWŁOWSKI Piotr Białystok przedstawiciel handlowy nie należy do partii politycznej
  13. GRYCUK Grzegorz Białystok monter nie należy do partii politycznej
  14. KAMIEŃSKA Justyna Narew przedszkolanka nie należy do partii politycznej
  15. CZAPIEWSKI Adam Białystok technik informatyk nie należy do partii politycznej

KW Konfederacja Wolność i Niepodległość:

  1. WINNICKI Robert Artur Warszawa publicysta członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  2. KIEŁCZEWSKI Adam Grajewo inżynier mechanik nie należy do partii politycznej
  3. KRASOWSKI Krzysztof Białystok prawnik członek partii politycznej: Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin
  4. NICEWICZ Stanisław Knyszewicze rolnik członek partii politycznej: Korwin
  5. MAJEWSKA Barbara Białystok nauczyciel języka obcego nie należy do partii politycznej
  6. JABŁOŃSKI Krzysztof Sobótka technik rolnik nie należy do partii politycznej
  7. GONTARSKA Marzanna Grajewo kosmetyczka nie należy do partii politycznej
  8. BIELAWSKI Wiesław Henryk Jurowce przedsiębiorca członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  9. DANILUK Jolanta Białystok referent do spraw usług członek partii politycznej: Korwin
  10. KOŁOSOWSKA Katarzyna Białystok sprzedawca członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  11. DZIEDZIC Zenon Suwałki socjolog członek partii politycznej: Liga Narodowa
  12. PROKOPOWICZ Paweł Kąty przedsiębiorca członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  13. KOŁAKOWSKI Adam Białystok prawnik nie należy do partii politycznej
  14. ZAJKO Katarzyna Białystok pracownik administracji nie należy do partii politycznej
  15. ROKICKI Mariusz Białystok programista członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  16. IWANOWSKA Adrianna Warszawa pracownik fundacji nie należy do partii politycznej
  17. WAIS Michał Eugeniusz Białystok fizyk nie należy do partii politycznej
  18. GRABOWSKA Monika Wasilków pracownik biurowy nie należy do partii politycznej
  19. SADOWSKI Jakub Andrzej Supraśl sprzedawca nie należy do partii politycznej
  20. BARANOWSKI Hubert Białystok student nie należy do partii politycznej
  21. PRZANOWSKA Izabela Nurzec-Stacja kosmetolog nie należy do partii politycznej
  22. LEWONIEWSKI Marcin Sobolewo radiolog członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  23. PROKOPOWICZ Anna Katarzyna Białystok ekonomista nie należy do partii politycznej
  24. KARWOWSKI Łukasz Tyszki-Wądołowo specjalista ds. sprzedaży nie należy do partii politycznej
  25. JĘDRZEJEWSKI Andrzej Tomasz Białystok architekt członek partii politycznej: Ruch Narodowy
  26. KOSSAKOWSKI Mariusz Białystok inżynier BHP nie należy do partii politycznej
  27. ZABOROWSKA Karina Podkamionka ekonomista nie należy do partii politycznej
  28. STYPKA Maciej Białystok przedstawiciel handlowy nie należy do partii politycznej

KW Prawica:

  1. PRZYCHODZEŃ Rafał Łomża inżynier inżynierii środowiska członek partii politycznej: Prawica Rzeczypospolitej
  2. LASKOWSKI Józef Wiżajny politolog nie należy do partii politycznej
  3. KAUC-DMOCHOWSKA Elżbieta Białystok prawnik członek partii politycznej: PiS
  4. ROZMUS Marek Jerzy Białystok technik mechanik członek partii politycznej: Prawica Rzeczypospolitej
  5. OŚWIECIŃSKA Wioletta Ewa Pogorzałki menadżer nie należy do partii politycznej
  6. JABŁOŃSKI Franciszek Józef Mońki kierowca nie należy do partii politycznej
  7. GĄSKA Paweł Łomża inżynier inżynierii środowiska nie należy do partii politycznej
  8. WALENDZEWICZ Małgorzata Suwałki ekonomista nie należy do partii politycznej
  9. SIENKIEWICZ Rafał Ruda specjalista administracji publicznej nie należy do partii politycznej
  10. RANIK Bogumiła Ewa Kolno instruktor kulturalno-oświatowy nie należy do partii politycznej
  11. LIPIŃSKI Artur Łomża technik mechanik nie należy do partii politycznej
  12. LASKOWSKA Gabriela Białystok studentka nie należy do partii politycznej
  13. KWIATKOWSKI Benedykt Białystok inżynier budownictwa członek partii politycznej: Prawica Rzeczypospolitej
  14. RUTKOWSKI Roman Stefan Białystok elektryk nie należy do partii politycznej

 

(kurierwysmaz.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone