Zamknij

Kandydaci do samorządu o służbie zdrowia w powiecie [WIDEO]

10:13, 11.10.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj

Jednym z tematów poruszanych podczas wtorkowej debaty wyborczej w Sokołach była służba zdrowia, problem posiłków w szpitalach i brak specjalistycznych poradni w Wysokiem Mazowieckiem.

W pierwszej części spotkania swoje dokonania, plany oraz podsumowanie dotychczasowej działalności zaprezentowali kandydaci na wójta gminy Sokoły, marszałek województwa podlaskiego, Jerzy Leszczyński, radny sejmiku wojewódzkiego, Łukasz Siekierko oraz starosta wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński.

[ZT]933[/ZT]

[ZT]934[/ZT]

W kolejnej części szansę przedstawić własne programy mieli kandydaci do rady powiatu z terenu gminy Sokoły, zanim jednak oddano im głos prowadzący debatę Andrzej Remisiewicz zaapelował do wszystkich, starających się o mandat radnego, by ich kontakt ze społeczeństwem i wyborcami nie zakończył się po wygranych wyborach.

Swoją kandydaturę jako pierwsi przedstawili Waldemar Kikolski z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość oraz Andrzej Raciborski z KWW Nasz Powiat.

Przez ostatnie dwie kadencje byłem w radzie powiatu jako jedyny reprezentant gminy Sokoły - powiedział Waldemar Kikolski. - Mam nadzieję, że sytuacja odmieni się w tej kadencji. Sokoły zasługują na to by mieć reprezentację przynajmniej dwuosobową, by naszą gminę reprezentować w sposób pełny.

Kandydatka do rady powiatu, Elżbieta Jabłońska poruszyła m.in. temat Zespołu Szkół Rolniczych w Krzyżewie.

[ZT]935[/ZT]

Kandydatka z KWW Nasz Powiat, Barbara Niewińska, zawodowo związana ze Szpitalem Ogólnym w Wysokiem Mazowieckiem postanowiła skupić się na służbie zdrowia oraz potrzebie powstania poradni specjalistycznych.

Chciałabym być głosem państwa odnośnie naszego zdrowia. (...) Nie sztuką jest kupić coś, co nie jest potrzebne. My pracując w szpitalu wiemy, co będzie potrzebne nam, pacjentom. Chciałabym również, aby powstało więcej poradni specjalistycznych i to będzie niejako moim celem, bo brakuje okulisty, specjalistycznej poradni endokrynologicznej (...). Przynajmniej kilka dni w tygodniu. Małymi krokami można więcej osiągnąć.

O szpitalu mówił także Paweł Borysiuk, startujący z KWW Przyszłość Powiatu Wysokomazowieckiego, który zwrócił uwagę na jakość posiłków.

Taki przykład z mojego życia: w tym roku musiałem położyć się do szpitala w Wysokiem Mazowieckiem. Nie krytykuję pielęgniarek, lekarzy. Standard na bardzo wysokim poziomie. Ale kiedy przyniesiono śniadanie, później obiad i kolację... Drodzy państwo, niektórzy tutaj lepiej karmią psa czy kota. Jeżeli państwo mnie poprzecie, główny nacisk kładę na szpital. (...) Dajcie szansę młodym. Dlaczego kuchnia jest zlikwidowana w szpitalu? Przywożą jedzenie z Siemiatycz, co jest obrzydliwe i zimne.

Odnosząc się do pytań o służbę zdrowia Starosta, Bogdan Zieliński przyznał, że zauważył istnienie tego problemu, zwrócił jednak uwagę na to, że odbudowanie zlikwidowanej kilka lat temu kuchni pochłonęłoby koszta wielkości około 10 mln złotych.

Oczywiście problem jest. (...) Zlikwidować jest łatwo, ale gorzej jest postawić na nowo. Oczywiście to jest też problem do dyskusji i rozwiązania. 

Też jestem za tym żeby zwiększyć liczbę poradni - dodał starosta. - Jeśli chodzi o okulistę, to już był konkurs ogłoszony przez NFZ i ta poradnia niebawem ruszy, bo zgłosiła się jedna z lekarek w Wysokiem Mazowieckiem. Na to też trzeba było kilku lat, bo odeszła jedna z okulistek na emeryturę. Do NFZ-u należy zabezpieczenie takich poradni, NFZ to przespał. Interweniowaliśmy, ale dopiero teraz było możliwe przeprowadzenie takiego konkursu, więc okulista będzie.

Endokrynolog, urolog, to też może być (...). Będziemy o tym rozmawiać. Niestety, to zależy od NFZ-u, nie od szpitala, bo to NFZ kontraktuje tego typu usługi. My będziemy w to wchodzić. Teraz otworzyliśmy w szpitalu cały dół pod porady specjalistyczne i to będzie realizowane.

(N.C.)
REKLAMA

Komentarze (11)

ewelewel

6 0

Bardzo podoba mi się pomysł nagrywania takich debat i w ogole ze te debaty sie odbywaja. Do tej pory jak przychodziły jakieś wybory to przyznaję z lekkim wstydem za mocno mnie to nie interesowało i głosowałam na ludzi których kojarzyłam z nazwiska. Poza tym też nie miałam pojecia ze taka rzecz jak debaty wyborcze u nas na prowincji sie dzieje, wydawalo mi sie ze to za maly region i czy jest sens dla paru ludzi organizowac jakies wiece wyborcze. Ale teraz zmieniam zdanie. Jak najbardziej jest sens. to sa ludzie ktorzy mają decydować o naszych sprawach i sama dopiero teraz odkrywam że ważne są konkretne pomysły i to żeby o tych pomysłach opowiedzieć i móc zadać pytania tym kandydatom. Same ulotki niewiele mówią. Dlatego kandydaci, gratuluję i apeluję o więcej takich debat z mieszkańcami! 09:49, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EdzioEdzio

4 0

Brawo Panie Borysiuk wyłożył Pan im kawę na ławę, a nie ciagle mydlenie Wszystkim oczu. Będziemy na Was głosować. 11:42, 13.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do Pana Andrzeja RemDo Pana Andrzeja Rem

3 0

Jak się okazuje, rola moderatora przerosła możliwości. "dobrze aby przy zadawaniu pytań pojawiały się przemyślane odpowiedzi".
Na tym polega pytanie, że oczekuje się odpowiedzi. Jak miałbym sam miał odpowiadać na pytanie to bym go nie zadawał. No ale cóż, organizacja tego wiecu miała chyba inny cel....wyszło jak wyszło 14:21, 13.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarolKarol

2 0

Zgadzam się z przedmówcą. A powiem nawet więcej, to nie była debata ,gdyż prowadzący nie zadał kandydatom żadnych pytań. Przypominalo to raczej więc wyborczy. Gdy w końcu ktoś z obecnych na sali zadał pytanie to Pan Remisiewicz ,zdaje się ,że celowo wykonał unik za pytanego i dał do zrozumienia że lepiej nie pytać, bo nie po to te całe spotkanie. 19:27, 13.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnonimAnonim

2 2

Drodzy Państwo.
Cieszę się że że takie spotkanie zostało nagrane i opublikowane tak aby każdy miał możliwość poznania kandydatów. Przedstawię się bardzo anonimowo ponieważ nic mnie nie obliguje abym się przedstawiał z imienia i nazwiska tak jak to jest przypadku kandydatów. Nie jestem już mieszkańcem gminy sokoły ale zainteresowaly mnie obecne wybory w tej gminie. Wychowałem się w tej gminie znam to środowisko I chciałbym się wypowiedzieć. Domyślam się że będzie fala krytyki ale liczę że ktoś również podejmie próbę komentowania i zgodzi się że mną i moim zdaniem. Zacznę od obecnej władzy:nie znam osobiście Pana Józefa Zajkowskiego oraz całej gwardii obecnie rządzącej dlatego nie będę się wypowiadał na temat tych osób. Wiem tylko że Pan Józef obejmuje to stanowisko od wielu lat... Szczerze nie pamiętam poprzedniego wójta a więc obecny musi być już długo. Ale jeżeli ktoś jest długo wójtem to albo dobrze zarządza albo po prostu nie było żadnej kompetentnej osoby która mogłaby obiac ww stanowisko. Niestety ale ja nie widzę nawet iskierki nadziei! W tej chwili przejdę do konsensusu i chciałbym zadać kilka pytań do osób które startują w wyborach (bardzo żałuję że nie miałem tej przyjemności uczestniczyć w tym zgromadzeniu wówczas mógłbym zadać pytania osobiście). Głównie chciałbym się skupić na partii " spoza sitwy". Znam 70 % osób które "reprezentują" ww partię. Znam te osoby ze szkoły i nie tylko. Znaczna część tych osób nie jest w stanie nic sobą zaprezentować. Wystarczy spojrzeć na wykształcenie to już mówi samo o sobie. I teraz nasuwa się pytanie czy człowiek który w szkole z trudem zdawał z klasy do klasy jest w stanie godnie reprezentować gminę? Co Ci ludzie w życiu zrobili, osiągnęli? Wielu kandydatów nie jest w stanie bezbłędnie napisać pełnego zdania po za swoim imieniem i nazwiskiem... Czy naprawdę nie ma osób które mogą sobą coś zaprezentować za których nie musielibyśmy się wstydzić??? Ja uważam że są... Niestety ale z mojej strony wygląda to następująco: nie mam pracy, mam dużo wolnego czasu- więc startuje nie patrząc na to czy się nadaje czy mam kompetencje może mnie wybiorą!!!! A co w przypadku jak Cię wybiorą?
Boli mnie fakt że były na sali osoby inteligentne ale nie odważyły się zadać chociaż jednego z moich powyższych pytań. 19:45, 15.10.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Mieszkaniec GminyMieszkaniec Gminy

0 1

Drogi Panie Anonimie. Jeśli chodzi o kandydatów z innej opcji niż Pana Zajkowskiego chciałbym powiedzieć,że nie wiesz człowieku co piszesz. To jest KWW ,,SPOZA SITWY" A NIE PARTIA. Co do wykształcenia, to kogo miałeś na myśli że ledwie zdawał z klasy do klasy? I w tym komitecie są ludzie wykształceni,jeśli nie wiesz to nie pisz bo obrażasz ludzi. I obecni radni z komitetu Zajkowskiego nie są magistrami, doktorami... Także twoje wypociny na nic się zdadzą i to właśnie wyborcy zadecydują kto będzie reprezentował naszą gminę. Pozdrawiam. 11:27, 16.10.2018


AnonimAnonim

1 0

Szanowny Panie. Nie zamierzam wymienić z imienia i nazwiska osób o które Pan zapytał. Pozostawiam to do rozmyśleń wyborcom pisz osób które startują w wyborach. Dla jasności jeszcze raz: nie znam obecnych radnych oraz Pana wójta i nie chce się wypowiadać. Natomiast osoba która skończyła z ledwością szkołę średnią i na niej zakończyla edukację w moim odczuciu robi sobie kpinę startując w wyborach. (a tak jest w "spoza sitwy").
Kpinę? Tak! Bo jeżeli staram się o "pewna pracę "muszę mieć do tego kompetencje. Prosze mi powiedzieć czy chociaż połowa osób które startują w wyborach mają jakiekolwiek kompetencje??? Jeżeli tak słucham? 16:19, 16.10.2018


Mieszkaniec gminyMieszkaniec gminy

0 1

Nie mnie oceniać kto jaką szkołę ukończył. Pragnę tylko zwrócić uwagę że głosuje sie na osobę a nie na jego wykształcenie. Być może niektórzy kandydaci na radnych nie mają wyższego wykształcenia ale i radni z obozu wójta to też tylko (nie obrażając nikogo) prości ludzie. Przykład: LECH WAŁĘSA, ŁUKASZ SIEKIERKO-to przykłady osób którzy wykształcenie zdobyli już po sukcesie wyborczym :) 16:58, 16.10.2018


AnonimAnonim

1 0

W obecnych czasach to że ktoś nie ma wykształcenia wyższego świadczy tylko i wyłącznie o jego lenistwie. Tak naprawdę studia nie świadczą też o tym że ktoś jest wykształcony. Ale ich brak to już istne lenistwo. W jaki sposób ją jako obywatel mogę głosować na taką osobę? Ponawiam pytanie. Czy chociaż połowa kandydatów na jakiekolwiek kompetencje? Jakiekolwiek!!!????
18:53, 16.10.2018


ZibiZibi

1 0

UUUU pojechł Pan mocno. 22:08, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AnonimAnonim

0 0

Niestety gorzka prawda 02:08, 16.10.2018


REKLAMA
© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone