Zamknij

Kandydaci na wójta gminy Sokoły. Debata wyborcza [WIDEO]

18:48, 10.10.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj

Józef Zajkowski i Ryszard Pogorzelski - to dwaj kandydaci na wójta gminy Sokoły. Podczas wtorkowej debaty wyborczej panowie odpowiedzieli na pytania mieszkańców, zaprezentowali swoje plany dla regionu oraz dotychczasowe dokonania.

Od podsumowania minionej kadencji rozpoczął dotychczasowy gospodarz gminy, Józef Zajkowski, który funkcję wójta sprawuje od 27 lat. Powstanie nowych ciągów kanalizacyjnych, dróg, działalność ośrodków pielęgnacyjno-opiekuńczych, planowana budowa gazociągu, hali targowej ,,Mój rynek" czy też biogazowni - to tylko niektóre tematy, które poruszył wójt w swoim wystąpieniu. Dużo miejsca poświęcił też reaktywowanej linii kolejowej.

18 lat walczyliśmy o to. Linia była zamknięta w roku 2000. Był czas kiedy musieliśmy sami wycinać krzaki. W latach 2007-2009 przywrócono ją na te dwa lata, potem znów zamknięto. Dzięki Bogu została przywrócona, ale nie do końca czujemy satysfakcję. Pociągi jeżdżą, szczególnie w nocy, długie składy po 50 wagonów, ale to jest tranzyt. Dziś rozmawiałem z byłym ministrem Jackiem Boguckim, że przyjedzie minister Adamczyk i chcą tę stację towarową przywrócić. To jest dla nas sprawa bardzo istotna.

Kontrkandydatem Józefa Zajkowskiego będzie Ryszard Pogorzelski z Komitetu Wyborczego Wyborców ,,Spoza sitwy". Źródło nazwy komitetu oraz powody wystawienia swojego kandydata w wyborach przedstawił przedstawiciel komitetu, Jan Perkowski, który sam startował w wyborach na wójta w 2014 roku.

Cztery lata minęło jak moment. (...) To poparcie dało mi dużo do myślenia. W tym roku wystąpiliśmy pod innym szyldem, z nowymi siłami. KWW Spoza Sitwy. Dlaczego tak się nazywa? Duży odzew został uzyskany od młodych. Mówią, że klika siedzi. To będzie nie klika. I dlatego Spoza Sitwy. Bardzo mocno zgłosili się kandydaci młodzi na radnych. To jest bardzo pocieszające. To jest przyszłość. Widzimy, że rządzący nie widzą podstawowych problemów z jakimi spotyka się rolnictwo, wymienię tylko ASF i suszę.

(...)  Wystawiliśmy kandydata i muszę powiedzieć, że nie było to łatwe. Zastraszeni jak najbardziej, każdy się bał. (...) To jest bardzo poważny problem. Zobaczcie w ilu gminach nie ma konkurenta, wszyscy się boją. Mamy kandydata, pana Ryszarda Pogorzelskiego. (...) Postaramy się osobiście dotrzeć do każdego gospodarstwa i wręczyć ulotki.

Swoją osobę i plany dla gminy przedstawił także sam Ryszard Pogorzelski, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie właściciel gospodarstwa rolnego.

W życiu zajmowałem się wieloma rzeczami, wiele rzeczy umiem robić, posiadam wiele hobby, wiele zamiłowań. Wielu rzeczy mogę się jeszcze nauczyć. Moją dewizą życiową było zawsze poznawanie świata i poznawanie ludzi, obserwacja ludzi. 

(...) W Polsce prowadzę gospodarstwo rolne, więc problemy rolników nie są mi obce. Chodzę po ziemi, widzę jak się pracuje, jakie są kontakty z urzędami, jak to przebiega. Doświadczenie w pracy samorządowej też mam. Byłem kadencję Wójtem w gminie Kobylin-Borzymy w latach 2002-2006. Minęło już trochę czasu, ale ten czas spowodował, że nabrałem pewnego dystansu, perspektywy do pracy samorządowej, samorządu jak również relacji między mieszkańcem a samorządem. To jest bardzo istotne (...). Przychodzi 21 października i teraz od państwa zależy czy zaczyna się pewna nowa era czy nie.

Powiem nieskromnie, myślę że wybór mojej osoby będzie dobrym wyborem ale wyborów jak to w demokracji – trzeba dokonywać. Elementem prawdziwej demokracji są wybory. W życiu cały czas musimy dokonywać wyborów. Jestem pełen szacunku do Pana Zajkowskiego, za to co zrobił do tej pory. Wiele lat minęło, dużo czasu poświęcił, bardzo dobrze zarządzał, ale przychodzi moment wyboru. Może społeczeństwu potrzebna nowa twarz, nowa spojrzenie? Ja daję państwu swoją osobę do oceny.

Wójt Józef Zajkowski podkreślił, że osobiście nalegał na to, by pan Perkowski i pan Pogorzelski wzięli udział w debacie. Jak przyznał, jest gotowy do zaakceptowania woli społeczeństwa, jeśli to zdecyduje się na zmianę gospodarza.

Starałem się 27 lat służyć, może faktycznie, jak powiedział mój przedmówca, mój czas się wyczerpał. Naprawdę jestem przygotowany na każdą sytuację. (...) Nie mam nic przeciwko. Powiem tylko, że miałem ogromną przyjemność i szczęście 27 lat, ponad ćwierć wieku tu pracować. To mój najpiękniejszy czas. Tak jak mówił przedmówca, Sokoły są piękne, wspaniałe. Nigdy się tu nie zawiodłem. Jak wyborcy zadecydują, czas pokaże.

 

 

(N.C.)
REKLAMA

Komentarze (31)

mieszkaniec powiatumieszkaniec powiatu

5 0

żeby taka kultura była w sejmie.... 00:13, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

slawekslawek

14 7

podoba mi się ten Pogorzelski. Gdybym był z Sokół to bym na niego głosował. Nie wiadomo jaki on jest naprawdę, może udaje takiego uprzejmego, ale na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie bardzo poczciwego człowieka. I na plus działa u niego to że jest spoza polityki jak na razie 08:13, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jeż jeż

11 4

słucham pana wójta zajkowskiego i wydaje mi się, że z lokalnego podwórka powinien zejść i pójść gdzieś dalej, do urzędu marszałkowskieo albo nawet kandydować do sejmu w kolejnych wyborach bo widać że ma do tego talent i w tej polityce na wysokim szczeblu dobrze się odnajduje. Moglby cos zrobic dla swojego regionu w warszawie, bo nawet te wszystkie pomysly jakies biogazownie i wody termalne to jakby inny poziom rozwoju juz, wojta widac ciagnie do poteznych innowacyjnych inwestycji i moze takie by realizowal w sejmie albo w senacie. Ale u nas na tym lokalnym podworku to nie wiem czy trzeba zaczynac od wod termalnych albo hali aukcyjnych jesli nadal nie mamy tych podstaw - czyli infrastruktury, pozadnych drog, chodnikow, opieki medycznej, pracy dla mlodych, wsparcia dla rolnikow itd. Wiec pan zajkowski do sejmu a do urzedu gminy ktos kto jest blizej ludzi i blizej tych problemow dnia codziennego 08:50, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec gminyMieszkaniec gminy

11 8

Pan Wójt Zajkowski chyba ,,odpłynął" w swych marzeniach... Biogazownia, hale, rurociąg gazowy... To nie ,,PRZEDWIOŚNIE" Żeromskiego i mit szklanych domów. Ogromne zadłużenie gminy, nieudane inwestycje, bezsensowne i drogie przebudowy dróg - to teraz jest rzeczywistość gminy Sokoły. Pana czas już minął i trzeba się z tym pogodzić i zejść ze sceny z klasą a nie brnąć w fałszywe obietnice bez pokrycia. 13:25, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZaszokowanyZaszokowany

3 1

Widzę, że mamy do czynienia na forum z kimś inteligentnym, skoro odwołuje się do literatury. Skoro tak, to domniemywam, iż osoba o pokaźnym stanie ilorazu inteligencji zdaje sobie sprawę, iż na poparcie każdej, powołanej w treści komentarza, tezy potrzebne będą dowody. Zadłużenie? Nieudane inwestycje? Bezsensowne i drogie przebudowy dróg? Fałszywe obietnice? Proszę Mieszkańca Gminy o przedstawienie dowodów i przykładów. Wykaże się Pan/Pani klasą, na jaką w treści tego szalenie porywającego komentarza się Pan/Pani powołuje.

Ponadto, o tym, czy czas Wójta Gminy Sokoły minął zadecydują Wyborcy. I podkreślam za Szanownym Panem Wójtem Józefem Zajkowskim, iż, jak sam powiedział, on jest gotowy na każdą decyzję społeczeństwa. Dlatego proszę nie pisać w sposób ironiczny o klasie, bo akurat tę cechę Pan Wójt posiada. 13:33, 12.10.2018


vojtvojt

11 6

Jak najbardziej obecny gospodarz stawia na odnawialne zrodla energi a co za tym idzie jednoczesnie ochronie srodowiska regionu mocnego w rolnictwo. przebudowa dróg lokalnych. uruchomienie linii kolejowej po dlugim przestoju, jak najbardziej p.Zajkowski zna zagadnienia i potrzeby do ktorych dąży do ich ciągłej realizacji. 19:36, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Głos ludu Głos ludu

10 7

Bardzo dobra debata ! Zastanawiam się z jakiego powodu Pan Pogorzelski był wójtem tylko jedną kadencję, czyżby gospodarz na któtką metę ? Plan dla regionu Pana Pogorzelskiego to... "będziemy cieżko pracować " to mnie zaskoczył :)

Pan Zajkowski - klasa sama w sobie, porównajcie wypowiedzi Panów, widać elokwencje, szyk i przede wszystkim POMYSŁ na GMINĘ !
19:51, 11.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WyborcaWyborca

1 1

Znam Pana Pogorzelskiego już dłuższy czas i wiem że to dobry i uczciwy gospodarz. A dlaczego był tylko jedna kadencję bo bardzo dobrze zarządzał gmina dbał o nią jak o swoją małą ojczyznę. Ale najwidoczniej ludzie tego nie zauważyli i docenili a szkoda. 14:30, 12.10.2018


Mieszkaniec SokółMieszkaniec Sokół

9 9

Wojt Zajkowski- kto go poznal ten wie, ze ma glowe pełną pomysłów i jest swietnym gospodarzem. Pojdzmy na wybory i zaglosujmy na zaufanego Czlowieka! 22:40, 11.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec Gminy SoMieszkaniec Gminy So

10 6

Czytam te komentarze i własnym oczom nie wierzę... Ludzie czy wy naprawdę nie widzicie co się dzieje w naszej gmine? Nikt nie słucha co tak naprawdę mają ludzie do powiedzenia tylko własne interesy przepychają. 10:42, 12.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WyborcaWyborca

3 2

Mieszkaniec Gminy So- a co się dzieje? a co naprawdę mają ludzie do powiedzenia? jakie "własne interesy"? Konkrety! Konkrety! I jeszcze raz KONKRETY!

Według mnie same dobre inwestycje powstają w Gminie Sokoły. Ta miejscowość, z resztą, jak cała gmina tętni życiem. W porównaniu do innych gmin wiejskich, bije je na głowę!!!
Konkrety? Oto KILKA z nich:
Ośrodek Terapii Zajęciowej dla Osób Niepełnosprawnych w Starych Raciborach,
Pierwszy na Podlasiu Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży w Perkach Karpiach,
Zakład Pielęgnacyjno- Opiekuńczy w Dworakach Staśkach z nowo powstałym oddziałem Psychogeriatrycznym.
Trzy wyżej wymienione ośrodki powstały w starych, opuszczonych, ze względu na niż demograficzny, szkołach. O czym to świadczy? O gospodarności Pana Wójta!!
Ogromny szacunek za to, że myśli o niepełnosprawnych. Rozczula mnie widok tych niesamowitych dzieciaków i dorosłych z resztą również, którzy mogą w końcu wyjść z domu! Do ludzi! Rozwijać się! Dowiedzieć się, jakie są ich pasje! To niesamowite, że tak bardzo ich los się odmienił. I nie muszę chyba powtarzać, że to zasługa Pana Wójta. Ogromne Dzięki Panie Józefie! Ma Pan Moje Poparcie i Poparcie Mojej Całej Rodziny!!! 14:20, 12.10.2018


Mieszkaniec Mieszkaniec

8 10

Nie znam Pana Pogorzelskiego, a o Panie Zajkowskim mogę powiedzieć jedno, jest dobrym i uczciwym człowiekiem, który zawsze stał na straży naszej gminy. Zawsze uśmiechnięty i szczery. Pod kościołem porozmawia, uściśnie dłoń, zapyta jak zdrowie. On żyje tym co się dzieje w Sokołach. Ja już zadecydowałam !! Oddam głos na naszego wójta Zajkowskiego. 13:26, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KODKOD

8 7

Skoro pan wójt Zajkowski jest takim dobrym gospodarzem to dlaczego nie startuje na urząd burmistrza Łap w swojej rodzimej gminie? 14:13, 12.10.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

WyborcaWyborca

4 3

Dokładnie zgadzam się z przedmówcą 14:26, 12.10.2018


Przeciwnik KODuPrzeciwnik KODu

5 4

Drogi Panie/Pani KOD, Pan Wójt pracuje na rzecz mieszkańców Gminy Sokoły już wiele lat! Wszystko, co w Gminie powstało wymagało wielu lat ciężkiej pracy, pokory i prawdziwego oddania serca gminie.
W Łapach nie wystarczyłoby życia Pana Wójta (oczywiście życząc Panu Wójtowi wieeeelu lat w szczęściu i zdrowiu), aby doprowadzić gminę do takiej kondycji.
Ja nie zdecydowałbym się napewno zostawić tyle lat swojej ciężkiej pracy, miejsca, któremu oddałbym całe serce, tylko po to, aby zaspokoić Pańską, Panie/Pani KOD, ciekawość :)
Pozdrawiam!!!! 14:38, 12.10.2018


Koło sokółKoło sokół

7 8

Mysle ze wójt Zajkowski jest najlepszy ... nikt nie zna tak mojej gminy jak on .... tyle lat pokazało ze potrafi .. zdziałał u nas bardzo dużo. Panie Wójcie .. ogromny szacunek i pozdrowienia 14:46, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SwojakSwojak

8 7

Wójta się nie bójta!! I na wójta Zajkowskiego głosujta!!
Swój człowiek! Zawsze się zainteresuje, pogada, a to rękę uściśnie. Rolnik jak ja ! Gospodarz pełna gęba ! Uczciwy chłop! Panie wójcie powodzenia 14:51, 12.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Hej Sokoły!Hej Sokoły!

7 7

Wójt Zajkowski - właściwy człowiek na właściwym miejscu! 19:57, 13.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkaniec GminyMieszkaniec Gminy

6 5

Czytając wszystkie komentarze popierające pana wójta Zajkowskiego
jedyne co można zrobić to zacytować prezesa Jacka Kurskiego ,,Ciemny lud wszystko kupi'' pozdrawiam. 14:20, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

goscgosc

6 3

czytam komentarze co tu takiego przez 27 lat zrobione w sokołach same niewypalone pomysły ,plac przed kościołem tragedia wydatek ok 3 mil zł z gminnych pieniędzy, plac przy GOK zarośnięty krzakami fontanna która ledwo sika tragedia już po piwie lepiej mi idzie kolejne ok 3 mil zł z gminnych pieniędzy ,Straż kupiona parę lat temu to już chyba nie muszę pisać wystarczy na internet wpisać staż w sokołach i wszystko jest opisane kolejne 200 tys z gminnych znowu .ludzie opamiętajcie się gmina jest na 3 miejscu najbardziej zadłużonych gmin jeszcze 1 kadencja tego pana i będzie na 1 miejscu i po gminie to jest ten szyk jak tu ktoś napisał jak wam chodzi tylko o gadanie to ok zastanówcie sie ludzie już gorzej nie może być i tak szacunek dla pana Ryszarda że chce startować i jak by wygrał przejąć ten bałagan i zadłużenie pozdrawiam 16:11, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wdzieczny petent Wdzieczny petent

6 2

Dobra zmiana w gminie musi być mobilizacją na 21 października musimy pogonić to klike siedzą nic nie robią kawę piją i zakupy robią w godzinach pracy A temu jednemu młodemu to chyba nie długo ucho pęknie od.noszenia zakupów dla tych urzędniczek 16:31, 15.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

miejscowymiejscowy

5 2

zgadza się pełna mobilizacja Ryszard musi wygrać *%#)!& gość swój chłop oby te panie urzędniczki przy liczeniu lodów nie na robiły bo z tego co wiem to tylko panie z urzędu gminy głosy będą liczyć ale drogie panie jak to czytacie to miejcie się na baczności nawet nie wiecie w jaki sposób będziecie kontrolowane żeby wszystko było ok 21 wiek a *%#)!& by było wpaść po 27 latach za przekręty przy liczeniu może być wtedy koniec waszych rządów w wielkim stylu w tele exspesie będziecie 17:04, 15.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Też miejscowyTeż miejscowy

2 2

Uuu to zes pojechal. Wstyd mi za takiego demokrate. Nawet jak jestes przeciwko to trochę szacunku. To ze piszesz w Internecie nie oznacza ze jesteś bezkarny! 22:33, 16.10.2018


RolnikRolnik

4 2

Wspaniały Pan zajkowski sprowadził z Zambrowa handlarzy sprzedających zwierzynę na rynki do sokół czym przyczynił się do likwidacji gospodarstw ściągając na gminę asf a teraz chce na rynku boksy budować na handel zwierzyną panie wójcie mamy zakaz sprzedaży zwierzyny ani kury, krowy, kota, psa, świni, chyba że wystawę zajęcy będzie Pan robił opamietaj się chłopie bo już gminę do upadłości doprowadzisz zostaw już ten budżet bo Ryszard tego nie ogarnie po tobie litości mam nadzieję że wygra Ryszard to nie zdążysz jeszcze bardziej zasłużyć gminy 20:50, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UWAGA UWAGA UWAGAUWAGA UWAGA UWAGA

2 0

Proszę uważać na pozostawione ślady! Adres IP nie kłamie :)
Ostrożnie piszcie Państwo komentarze, bo każdy wspomniany w komentarzu Człowieczek może poczuć się zachęcony do drążenia sprawy :) bez hejtu i wyzwisk proszę! Kultura musi być i tu!
Pozdrowienia w tym wyjątkowym dniu! 22:28, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do wojtaDo wojta

2 3

Panie Wojcie głowa do góry
Nie wszyscy myślą jak ta KLIKA co pisze te bzdury.
Nie wiem czy ktoś już tu dziękował.. ja chcialem teraz i tak anonimowo żeby tak w imieniu wszystkich ktorY pana szanuja
Tyle lat ciężkiej pracy.. gratulacje.. powodzenia.. prosimy o więcej
Pan to człowiek z jajami jest
Ja to bym już dawno nie wytrzymał tyle głupot pisza
Pozdrowienia Wójcie 22:40, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gonzogonzo

3 2

wszystkie pochwaly w strone Wojta sa od pracownikow gminy i szkoly czas przegnac ta klike wychodza witac sie i poznaja ludzi przed wyborami a po wyborach juz nie obsluga w gminie- masakra zapadla zelazna kurtyna i tak przez 27 lat te same osoby radni- ludzie ze szkoly i osoby w wiekszosci sprzyjajacy Panu Wojtowi - bez jaj i swergo zdania czas na zmiany postawcie na mlodych nic nie ma do stracenia bo widac ile bylo niewypalonych inwestycji i kasy poszlo w bloto - naszych pieniedzy podatnikow 10:43, 17.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wojtekwojtek

2 2

do (też miejscowy) a co takiego przedmówca napisał żeby był porządek przy liczeniu głosów to coś strasznego ogarnij się człowieku i nie histeryzuj 19:02, 17.10.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Tez miejscowyTez miejscowy

1 0

Wojtus dzieki! Jam ze się już ogarnął i Jam już nie histeryzuje !
Pozdrofffka ?? Haha 20:33, 19.10.2018


FrankFrank

2 0

Wójcie! Powodzenia w niedziele.. trzymamy kciuki cała rodzina za nowe inwestycje w gminie. Wbrew temu co zarzucają inni, wyżej, jesteśmy bardzo wdzięczni za Pana prace dla Nas. Dzięki Wójcie..
Sam jestem przedsiębiorca, wiem ile wysiłku trzeba włożyć, aby zbudować coś od zera. W naszej gminie właśnie tak było. Od tylu lat zmienia się wizerunek gminy. Wszystko co ja zauważam zmienia się na lepsze. I na wszystko to, co dziś mamy potrzebny był czas.
A to ze się komuś nie podoba, wynika z tego, ze niektóre decyzje nie są po myśli dla innych. Ale u mnie jest tak samo! Wiec walczymy dalej z ?obiektywnymi? krytykami....
Powodzenia 16:01, 19.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Spoza klikiSpoza kliki

2 0

&@??)&@? ale się trafiło.. Gonzo napisał ze same komplementy dla wójta piszą urzędnicy i pracownicy szkoły. Ot co..
Ja nie ze szkoły ani nie z urzędu. I Wam powiem ze szkoda mi słów na pisanie o tych bzdetach co mówicie
Powiem tylko jedno. Jeżeli nowy wójt zostanie wybrany będzie miał cieeeeeezko. Nikt nie dorówna naszemu wójtowi. Napracował się Zajkowski. Same dobre inwestycje w gminie. Wszystko na plus. Zazdrośnicy gotuja się aż od środka ze komuś się udało. Takie to życie drodzy państwo. Niestety, niektórzy, jak ja chłop ze wsi, nadają się tylko do przewracania obornika. Ale coś mysle ze więcej tu takixh...
Skoro jutro już cisza wyborcza a prawa przestrzegać trzeba to dziś napisze ze wierze ze wygra SPRAWIEDLIWOSC I PRACOWITOŚĆ (czyt. Wójt Zajkowski) a nie bujanie w obłokach i brak jakiejkolwiek wizji przyszłości dla sokół która zaprezentowano w debacie na filmiku.
Idę doić krowy.... do zobaczenia przy urnach w niedziele.... 16:44, 19.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone