Zamknij

5 humanistycznych kierunki studiów, po których jest praca

12:58, 20.07.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Wbrew dramatycznym doniesieniom wielu specjalistów z zakresu poradnictwa zawodowego i badań rynku pracy, urodzony humanista znajdzie zatrudnienie. Dodatkowo pokutuje mit, że tego typu wykształcenie jest mało wymagające i nie uczyni z nikogo geniusza. Nic bardziej błędnego, poniżej wymienione dyscypliny naukowe są nie dość, że rynkowe, to jeszcze rozwijające.

1. Prawo

To kierunek niezmiennie trzymający się mocno. Prestiż prawa można porównać tylko do medycyny, nawet jeśli stały się to studia dość masowe. Droga od dostania się na wydział przez pójście na aplikację po otrzymanie wymarzonej pracy jest długa i wyboista, ale fachowcy z tej dziedziny są zawsze cenieni na rynku pracy oraz wyjątkowo poszukiwani przez klientów. Znajomość prawa to niezmiennie bardzo przydatna umiejętność, nie tylko w dzisiejszych czasach.

2. Psychologia

Zapotrzebowanie na "lekarzy ludzkich dusz" zawsze będzie spore. A już zwłaszcza dobrych specjalistów, ci nigdy nie mogą narzekać na brak pracy. To stosunkowo młoda dziedzina wiedzy, wiele jeszcze nie wiemy na temat psychiki. Wyodrębniają się z niej nowe nauki, na przykład kognitywistyka. Tak czy siak psychologia nie tylko zapewnia popłatny zawód, ale i sama w sobie jest niesamowicie ciekawa. To wie każdy student, kto miał choć trochę kontaktu z rzeczonym kierunkiem.

3. Projektowanie nowych mediów

Co prawda to multidyscyplinarny kierunek kształcenia, bo aby tworzyć dobre strony WWW potrzeba mieć znajomość tak zasad funkcjonowania tekstu w Internecie, jak i reguł plastyki oraz technologii opracowywania dokumentu hipertekstowego (HTML). Jednak humanista podszkolony w zakresie nowych technologii może się świetnie odnaleźć w zawodzie web designera czy webmastera. A robi to dzięki charakterystycznej dla niego elastyczności i zdolności do poruszania się w obrębie różnych dziedzin wiedzy. Na tym stanowisku pracy można zarobić nawet 4600 zł brutto.

4. Filologie obce i bardzo obce

Krąg studiów, które zawsze trzymają się mocno. Warto studiować nawet anglistykę, mimo że angielski to najpopularniejszy z języków. Zarobki związane z nauczaniem czy tłumaczeniami rosną wraz z egzotycznością kierunku. Otwarcie się Polski na świat sprawiło, że na popularności zyskały już nie tylko kultury sąsiadów takich jak niemiecka czy rosyjska (które też oczywiście warto poznać), ale i nawet skandynawska czy wręcz arabska, chińska oraz japońska. Poznawanie języków rodem z Dalekiego Wschodu na pewno do łatwych nie należy, ale już rentownych – na pewno.

5.Public relations

W dzisiejszym świecie dbanie o wizerunek firm jest niezwykle ważne. Umieć zaprezentować się musimy już nie tylko na rozmowie kwalifikacyjnej, ale i na studiach czy nawet w szkole. Reklama ma się świetnie i jak wiadomo stanowi dźwignię handlu. Zwłaszcza w dobie Internetu, kiedy to kampanie reklamowe pojawiły się na dobre w krajobrazie nowych mediów. Każde przedsiębiorstwo chciałoby mieć teraz w sieci profesjonalną informację na swój temat. Absolwenci public relations nie powinni narzekać na niedomiar ofert pracy.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone