Zamknij

8 cech idealnego pracownika

12:46, 20.07.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Jak wiadomo ideałów nie ma, ale zawsze warto się doskonalić. Konkurencja na rynku pracy jest ogromna, dlatego trzeba wiedzieć, jakie oczekiwania prócz tytułu uniwersyteckiego czy doświadczenia ma pracodawca wobec modelowego pracownika. Dzięki temu zwiększymy szanse, że zostaniemy zatrudnieni.

1. Sumienność

Czyli, mówiąc w skrócie, wywiązywanie się ze swoich obowiązków. To atrybut niezwykle przydatny, żeby nie powiedzieć absolutnie konieczny na większości etatów. O ile chcemy jakikolwiek otrzymać i wytrwać w nim więcej niż kilka dni, tygodni czy miesięcy. Niezależnie czy chcemy zostać informatykami, psychologami czy sprzedawcami, sukces zawodowy zależy właśnie od rzetelności.

2. Pracowitość

Spójrzmy prawdzie w oczy: nikt nie zatrudni patentowanego lenia rodem z wiersza Jana Brzechwy. Gdy tylko pracodawca zobaczy, że nie garniemy się do wykonywania powierzonej pracy, postawi na nas krzyżyk. Chcąc nie chcąc, żyjemy w kapitalistycznym systemie gospodarczym, gdzie wzmiankowana wyżej właściwość jest szczególnie promowana.

3. Motywacja

Im bardziej zdopingowany zatrudniony, tym gorliwiej podchodzi do służby i tym większy zysk przedsiębiorstwa. Oraz mniejsze ryzyko, że porzuci zobowiązania bądź ucieknie przed większymi wyzwaniami zawodowymi. Osoby wykazujące się słomianym ogniem muszą popracować nad swoim zapałem, bo prędzej czy później przełożony i zespół zauważą niedoskonałości w jego podejściu.

4. Ambicja

Chęć ciągłego rozwoju zawodowego sprawia, że nasza cena rośnie w oczach potencjalnego szefa. Jest on gotowy zapłacić nam nawet 4500 brutto, jeżeli dzięki swojemu uporowi sprawimy, iż firma wypłynie na szerokie wody. Tego punktu tłumaczyć nie trzeba.

5. Komunikatywność

Bez tej cechy współpraca z członkami zespołu i liderami jest niemożliwa, a coraz więcej przedsiębiorstw kładzie duży nacisk na budowanie zgranych teamów. To właśnie jedna z umiejętności miękkich, która sprawia, że prędzej odnajdziemy się na wielu stanowiskach.

6. Elastyczność

Praca bywa nie mniej pełna zmian i dynamiczna co samo życie. Bez postawy pozwalającej na ciągłe dostosowywanie się do sytuacji możemy mieć sporą trudność na rynku zatrudnienia. Warto już na studiach czy nawet w szkole średniej podejmować wszelkie wyzwania, by później łatwiej było wykazywać prężność.

7. Odporność na stres

Jeżeli mamy skłonność do paniki, kiedy okoliczności w pracy zaczynają się coraz bardziej komplikować, sporo zawodów czy stanowisk staje się dla nas niedostępna. Nie chodzi nawet o bycie chirurgiem czy pilotem samolotu, lecz o to, że wraz z modernizacją i powstawaniem systemu korporacji również procedury w pracy stają się coraz bardziej złożone. A my musimy im sprostać, do czego umiejętność działania pod presją jest nieodzowna.

8. Kreatywność

Powstaje coraz więcej profesji, w których trzeba wykazać się inteligencją twórczą oraz nieszablonowym myśleniem. A i nawet w zwykłych pracach nieraz trzeba ruszyć głową i wpaść na niekonwencjonalne rozwiązanie. Mózgowcy na pewno znajdą w dzisiejszych czasach "fuchę".

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone