Zamknij

Pozycjonowanie stron internetowych - od czego zacząć?

13:21, 30.10.2020 | materiały partnera

Pozycjonowanie stron internetowych to obecnie podstawa marketingu internetowego. Widzialność w przeglądarce ma znaczenie, dlatego też warto zadbać, o skuteczne pozycjonowanie strony. Jak to zrobić? Czy warto zdecydować się na współpracę z agencją SEO? 

W dzisiejszych czasach niemal każda firma, każdy usługodawca, czy freelancer ma własną stronę internetową. Jest to po prostu już absolutny standard. Obecnie bowiem witryna taka stanowi swego rodzaju wizytówkę. Można sobie jedynie wyobrażać, ile więc w takim razie istnieje takich stron internetowych. Wydaje się niemal niemożliwe, by spośród tak wielu, nasza mogłaby w jakikolwiek sposób się wyróżnić. Istnieje jednak skuteczny sposób na zwiększenie naszej widoczności w sieci. Jest nim oczywiście nic innego jak pozycjonowanie strony w internecie poprzez zastosowanie działań SEO. Na czym to dokładnie polega i jak właściwie wdrożyć te działania? Czy pozycjonowanie lokalne pozwoli nam zdobyć nowych klientów? 

Na czym polega pozycjonowanie stron internetowych? 

Mówiąc w dużym skrócie, pozycjonowanie stron internetowych to po prostu działania SEO mające na celu zwiększenie widoczności witryny w narzędziu, jakim jest wyszukiwarka google. Wykorzystuje się w tym celu liczne metody, dzięki którym nasza strona osiąga lepszą pozycję takiej wyszukiwarce. Pozycjonowanie w google jest obecnie kluczowe, gdyż to właśnie z tego narzędzia użytkownicy korzystają najczęściej. 

Skuteczne pozycjonowanie jest bardzo proste i daje szybki efekt. W tym celu wykorzystuje się tak zwane frazy. Jeśli bowiem wyszukujemy czegoś w przeglądarce, to stosujemy różnego rodzaju hasła, takie jak ''buty wrocław'', ''opony olsztyn'', czy ''płyty grzewcze''. Łatwo zauważyć, że w dwóch pierwszych frazach użyliśmy także lokalizacji, dlatego dla wielu działalności kluczowe może okazać się pozycjonowanie lokalne. Marketing internetowy przeważnie wykorzystuje pozycjonowanie organiczne, dzięki któremu nasza strona zostaje zoptymalizowana tak, by po zastosowaniu pasujących fraz, pojawiła się jak najwyżej w wynikach. 

Pozycjonowanie stron — jak to zrobić 

Skuteczne pozycjonowanie strony wymaga zastosowania wielu działań. Tym samym też, niezbędna jest nam w tym celu naprawdę ogromna wiedza. Z tego względu, najskuteczniejsze pozycjonowanie zapewni nam po prostu specjalista SEO. Mamy tutaj dwie możliwości. Pierwszą z nich jest agencja SEO, drugą natomiast freelancer SEO. Która z tych dwóch opcji zapewni nam bardziej skuteczny marketing internetowy? Dla dużych firm dobrym rozwiązaniem będzie wybór profesjonalnej agencji. W przypadku jednoosobowych działalności, szczególnie tych lokalnych, freelancer SEO bez wątpienia poradzi sobie z pozycjonowaniem. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%