Zamknij

Rozpoczynasz pracę jako grafik komputerowy? Poszerzaj swoje horyzonty!

09:39, 27.07.2020 | materiały partnera

Jeżeli zależy Ci na karierze w zawodzie grafika komputerowego, dobrze, abyś obrał główną specjalizację, wokół której będziesz rozwijał swoje umiejętności. Jakich zdolności wymaga praca grafika komputerowego? Niezależnie od obranego kierunku zawsze przyda Ci się klasyczna zdolność tworzenia rysunków.

Dobry grafik komputerowy to specjalista, którego wyróżnia świetne wyczucie koloru, kompozycji, wysokie poczucie estetyki oraz warsztat z zakresu obsługi programów graficznych. Wydawać by się mogło, że praca współczesnych grafików komputerowych skupia się na sprawnym poruszaniu w środowisku Adobe lub Affinity. Na tym jednak nie koniec. Kluczową sprawą jest również ręka sprawnie poruszająca się po papierze. Sprawdź, do czego może się przydać umiejętność dobrego rysowania.

Motion design

Jeśli swoje kroki zawodowe chcesz postawić w kierunku motion designu, na pewno powinieneś rozwinąć swój warsztat o umiejętności obsługi programów służących do animacji. Samodzielny animator, przygotowujący bardziej złożone prace, może wykonać storyboard. Stanowi on makietę przyszłej produkcji, która ułatwia mu planowanie pracy, współpracę z innymi członkami zespołu, jak również kontakt z klientem końcowym. Szkoła rysunku Kraków uczy tej cennej umiejętności, przydatnej w codziennej pracy motion designera.

Animacja poklatkowa

Pomimo rozwoju technologii 3D, technika animacji poklatkowej wciąż jest bardzo popularna i nic nie wskazuje na to, aby zainteresowanie nią miało słabnąć. Studenci kierunków artystycznych sięgają po programy, w których umiejętność rysowania jest pożądana. Wiele osób związanych z animacją rysuje na tabletach, wykorzystując metodę digital. Mając zdolność rysowania, przygotowywanie szkiców poszczególnych klatek jest zdecydowanie sprawniejsze i szybsze. Na kurs rysunku Warszawa możesz zapisać się, wchodząc na stronę internetową https://totuwarszawa.pl/.

Grafika 3D

Rysunek może wydawać się dziedziną bardzo odległą od nowoczesnej grafiki 3D. Biorąc jednak pod uwagę to, że stworzenie modeli w trójwymiarze zajmuje wiele czasu, bazowanie na szkicu wykonanym na kartce, a następnie zeskanowanym, może stanowić duże ułatwienie w codziennej pracy.

Projektowanie elementów identyfikacji wizualnej

Projektowanie elementów identyfikacji wizualnej również powszechnie wykorzystuje zdolność rysowania. Choć większość finalnych efektów powstaje za pomocą komputera, to istnieje spora grupa specjalistów, którzy wciąż sięgają po rysunek odręczny. Wstępna faza projektowania wymaga dużej liczby szkiców koncepcyjnych. Wykonanie ich za pomocą komputera mogłoby być bardzo czasochłonne, a sprawna ręka wyposażona w ołówek jest w stanie kreślić je niemal tak szybko, jak głowa zdąży pomyśleć.

Ilustracja i digital painting

Techniki cyfrowe, z których korzysta się zarówno w grafice, ilustracji, jak i projektach koncepcyjnych z jednej strony w zasadzie zastępują te tradycyjne. Z drugiej jednak strony bazują na bardzo podobnych zasadach względem tych klasycznych. Wyrobienie sobie warsztatu daje zupełnie inne spojrzenie na kompozycję, użycie światłocienia i stosowanie kolorów.

 

 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%