Zamknij

Jak zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry latem – przewodnik

08:06, 23.07.2020 | materiały partnera

Choć dla wielu z nas lato jest ulubioną porą roku, to dla naszej skóry jest to jeden z trudniejszych okresów. Kąpiele słoneczne, przebywanie na świeżym powietrzu czy w klimatyzowanych pomieszczeniach mogą szybko dać się we znaki w postaci przesuszonej, zmęczonej skóry. Jak zatem zadbać o jej odpowiednie nawilżenie? Kilka wskazówek znajdziecie poniżej.

Krem z filtrem to podstawa

Już od dawna wiadomo, że najbardziej szkodzi naszej skórze promieniowanie słoneczne. Częste przebywanie na słońcu może skutkować przesuszeniem i widocznym starzeniem się skóry, jeśli nie będziemy stosować odpowiednio wysokiego filtra, który zabezpiecza nas przed promieniowaniem UV. Oczywiście do pielęgnacji ciała możemy używać nieco lżejszych filtrów, na przykład 20-30 SPF, jednak do twarzy konieczna jest nam jak najwyższa ochrona w postaci filtru 50 SPF. Pamiętajmy, że nie musimy się martwić trudnymi do rozprowadzenia filtrami, które wybielają nam buzie, ponieważ aktualnie tworzone są specjalne lekkie, żelowe formuły, które przypominają w konsystencji bazę pod makijaż.

Intensywne zabiegi nawilżające

Jeśli nasza skóra już jest na etapie mocnego przesuszenia, to świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednej z ofert salonów kosmetycznych, które potrafią w kompleksowy sposób zadbać o naszą skórę. Zabiegi takie jak peelingi całego ciała usuwają martwy naskórek, dzięki czemu nasze ciało staje się dużo atrakcyjniejsze, a wszelkie kremy wchłaniają się dużo lepiej i wnikają w głębokie warstwy skóry. Warto zaznaczyć, że najlepsze efekty daje seria zabiegów, możemy z nich skorzystać na przykład w tym salonie kosmetycznym: https://instytutbeautyderm.pl, który cieszy się ogromną popularnością i lojalnością klientek.

Balsamy po opalaniu

Kolejnym sposobem na nawilżenie zmęczonej mocną dawką promieni słonecznych skóry, jest zaaplikowanie na nią balsamu po opalaniu. Jego zadaniem jest ukojenie skóry oraz nawilżenie jej, dzięki takim składnikom jak, chociażby panthenol. Warto również dodać, że niektóre z balsamów posiadają specjalne składniki, które mają za zadanie utrwalić opaleniznę.

Dbanie o nawilżenie ciała od środka

Najważniejsze podczas letnich miesięcy jest odpowiednie nawadnianie organizmu od wewnątrz. Pamiętajmy, że takich napojów jak kawa czy herbata nie powinniśmy wliczać do dziennego zapotrzebowania na płyny, czyli około 1,5 litra. Najlepszym napojem, który zapewni naszej skórze dobre nawilżenie, jest oczywiście woda. Jednak pamiętajmy, że również warzywa i owoce potrafią zmienić stan naszej skóry, chociażby arbuz czy ogórek są świetnym uzupełnieniem naszej letniej diety, ponieważ składają się w większości właśnie z wody.

Nawilżenie skóry latem może wiązać się z wyzwaniem, jednak najważniejsze jest, aby pamiętać o kremie z filtrem oraz innym kosmetykom, które zapobiegają przesuszeniu skóry. Nie sposób również nie wspomnieć o specjalistycznych zabiegach, które pomagają naszej skórze czerpać z kremów i balsamów, to co najlepsze. Musimy również dbać podczas letnich miesięcy o nasze nawodnienie organizmu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop