Zamknij

Remont mieszkania - jak sobie z nim poradzić, żeby się nie przeciągał?

14:09, 29.06.2020 | materiały partnera

Wyremontowanie własnego mieszkania to jedna z tych rzeczy, która wielu z nas przyprawia co najmniej o nerwowe przełknięcie śliny. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo w końcu jest to zadanie żmudne, często trudne i wymagające dużego nakładu pracy w naszym wolnym czasie. Co jednak możemy zrobić, aby ułatwić sobie to zadanie? Jak zrealizować remont, aby nie zajął on wieków? Kiedy mimo wszystko warto zdecydować się na profesjonalną ekipę remontową, a kiedy można pozwolić sobie na samodzielne prace wykończeniowe?

1. Przygotuj sobie plan

2. Zadbaj o materiały z wyprzedzeniem

3. Jeżeli czegoś nie umiesz, zatrudnij profesjonalną ekipę

Przygotuj sobie plan

Nie da się ukryć, że remont to zwykle tzw. duża rzecz. Duże rzeczy z kolei mają to do siebie, że pochłaniają dużo czasu i zasobów i są gotowe pożreć każdą naszą wolną chwilę, jeżeli tylko im na to pozwolimy. Dlatego zanim zabierzemy się za zrywanie podłóg i płytek, wynoszenie mebli oraz szlifowanie ścian, warto najpierw przygotować sobie plan działania. Nie musi być on niesamowicie szczegółowy, chociaż im dokładniej opiszemy co i w jakim terminie chcemy zrobić, tym większa szansa że nam się uda. Warto za to podzielić pracę na małe segmenty, które będziemy w stanie w miarę szybko realizować - dzięki temu będziemy widzieć, że prace postępują i nie zniechęcimy się tak szybko.

Zadbaj o materiały z wyprzedzeniem

Jednym z dobrych sposobów na przyspieszenie pracy jest zadbanie o to, by wszelkie niezbędne materiały i narzędzia były dostępne w momencie, w którym chcemy się wziąć za daną rzecz. Nic tak nie rozbija pracy, jak konieczność pojechania do sklepu po kolejne wiadro kleju czy sylikon, bo właśnie zabrakło nam na ostatni element do ułożenia. Dlatego jeżeli tylko jesteśmy w stanie, starajmy się zbierać rzeczy przed rozpoczęciem pracy - to sprawi, że skończymy ją sprawniej i nie będziemy sfrustrowani, że musimy coś przerywać bo zabrakło jakiejś drobnostki.

Jeżeli czegoś nie umiesz, zatrudnij profesjonalną ekipę

Zabierając się za remont warto również pamiętać, że żaden człowiek nie jest wszystkowiedzący. Jeżeli nie potrafimy czegoś wykonać nie próbujmy na siłę, a od razu zatrudnijmy kogoś, kto się zna. Dzięki temu jego praca potrwa krócej i będzie nas mniej kosztować, ponieważ fachowiec nie będzie musiał najpierw naprawić błędów, jakie sami zrobiliśmy. W prawdzie obecnie usługi remontowe w Warszawie i innych dużych miastach są dość trudno dostępne ze względu na duży popyt, jednak zdecydowanie warto poczekać, niż coś zepsuć.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop