Zamknij

Jak ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo Twoich bliskich? Dobry wideodomofon zapewni Ci pełen obraz sytuacji w domu!

15:27, 16.07.2019 | M.D.
Skomentuj

Amatorów cudzej własności nigdy nie brakowało – zwłaszcza w momentach, kiedy głowy rodziny akurat nie ma na miejscu, a potencjalni napastnicy czują swoją przewagę nad ofiarami. Są jednak sposoby, które skutecznie minimalizują ryzyko i odstraszają podejrzane towarzystwo przed próbą włamania. Mowa zarówno o systemach alarmowych, jak również urządzeniach innego typu. Na przykład kamerkach CCTV, służących do całodobowego monitoringu. A jeżeli dołączy się do tego jeszcze wideodomofon, wtedy dom zamienia się w silnie strzeżoną twierdzę, praktycznie nie do sforsowania.

Kamery wysokiej rozdzielczości dają obraz ostry jak brzytwa, również w samym środku ciemnej nocy

Im więcej pikseli na ekranie, a przede wszystkim w matrycy, tym łatwiej dostrzec wszelkie kluczowe szczegóły. Taka wiedza niejednokrotnie pozwala zareagować na tyle szybko, żeby wyprzedzić ruch niepożądanego gościa. Kamery wysokiej jakości przechodzą w tryb nocny przy określonym natężeniu zewnętrznego światła, dzięki czemu zachowują pełną funkcjonalność 24/7 niezależnie od pogody. Instaluje się je zarówno w sprzęcie CCTV, jak również w innych urządzeniach – na przykład służących do kontrolowania i otwierania drzwi, furtek czy bram wjazdowych. Jak tłumaczą przedstawiciele firmy 5Tech (polskiego producenta elektroniki użytkowej), aktualnie w zasadzie każdy wideodomofon posiada wbudowane żaróweczki IR LED wokół obiektywu. Takie doświetlenie w zupełności wystarczy, aby kamera przesyłała wyraźny, niepozostawiający żadnych wątpliwości obraz na ekran sterujący użytkownika. Zazwyczaj są to panele zamontowane wewnątrz domu, aczkolwiek rozwój technologii stworzył szereg nowych, innowacyjnych i wysoce użytecznych możliwości w tym zakresie.

 

Wideodomofon pozwoli Ci na zdalne otwieranie zamków, kiedy upewnisz się kto stoi pod drzwiami

Bardzo dobrym przykładem takiej praktycznej funkcjonalności jest kontrola pracy urządzenia na odległość. Wystarczy obsługa WiFi, przypisanie konkretnego numeru IP oraz stabilne połączenie z internetem, aby swobodnie z niej korzystać. Bardzo często podawanym przykładem jest wyjazd na wakacje, kiedy mieszkańcy zostawiają dom zamknięty na przysłowiowe 4 spusty. A co z podlewaniem kwiatków albo dokarmianiem zwierząt? Wystarczy poprosić godną zaufania osobę, aby raz na jakiś czas zaopiekowała się domem – kiedy zadzwoni przed wideodomofon, urządzenie natychmiast prześle obraz z kamery do właścicieli. Po potwierdzeniu tożsamości gościa wystarczy zdalnie otworzyć mu drzwi. Nie trzeba nikomu zostawiać kluczy albo zapraszać rodziny do siebie, żeby trochę pomieszkali i popilnowali. Takie sytuacje czasami zupełnie niepotrzebnie i nieoczekiwanie się komplikują – zakup wideodomofonu wraz z osprzętem pozwoli ich uniknąć, a zarazem na stałe zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%