Zamknij

Praca dla pomocy kuchennej

13:27, 25.04.2019 | Materiał Partnera
Skomentuj

Stanowisko pomocy kuchennej cieszy się zainteresowaniem wśród osób nieposiadających wykształcenia kierunkowego, chociaż największe szanse na otrzymanie pracy mają absolwenci szkół gastronomicznych. Praca na tym stanowisku może być pierwszym etapem do dalszej kariery.

Najważniejsze wymagania

Urzędy Pracy często prezentują oferty zatrudnienia w charakterze pomocy kuchennej dla osób z wykształceniem średnim ogólnokształcącym. Nierzadko pracodawca wymaga co najmniej miesiąca doświadczenia na podobnym stanowisku. Osoby zatrudnione w tym charakterze muszą współpracować z szefem kuchni lub z intendentem, wykonując ich polecenia. Bardzo ważna jest znajomość zasad BHP i ich przestrzeganie. Do obowiązków pomocy kuchennej należy nie tylko przygotowywanie posiłków, ale także dbanie o czystość na stanowisku pracy. Osoby zainteresowane tym zawodem mogą zapoznać się z ofertami udostępnianymi online przez Urząd Pracy lub poszukać ogłoszeń wstawionych bezpośrednio przez właścicieli konkretnej placówki.

Gdzie może pracować pomoc kuchenna?

Obecnie szczególne zapotrzebowanie na pracowników pomocy kuchennej jest nie tylko w punktach gastronomicznych, takich jak bary i restauracje, ale także w szkołach i przedszkolach. Placówki edukacyjne muszą zapewnić uczniom dostęp do ciepłych posiłków. Praca w stołówce to dobre rozwiązaniem dla osób, które nie chcą pracować w systemie zmianowym i zależy im na stałych godzinach wykonywania obowiązków zawodowych. W takich placówkach pomoc kuchenna najczęściej rozpoczyna pracę od godziny 08:00. Przygotowywanie posiłków dla dzieci wiąże się ze szczególną odpowiedzialnością – osoby na tym stanowisku muszą zwrócić uwagę na świeżość produktów spożywczych, a ewentualne problemy powinny zgłosić intendentowi lub szefowi kuchni.

Zarobki na stanowisku pomocy kuchennej zazwyczaj przekraczają 2000 zł brutto na miesiąc i wzrastają w zależności od wysługi lat. W wielu placówkach pracownicy mogą również liczyć na dodatkowe premie.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone