Zamknij

Wiarygodne oferty pracy

13:24, 25.04.2019 | Materiał Partnera
Skomentuj

W Internecie z łatwością można znaleźć najróżniejsze oferty pracy, które obejmują rozmaite branże. Warto jednak podkreślić, że nie wszystkie ogłoszenia są godne uwagi. Najlepiej wyselekcjonować te oferty w szczegółowy sposób, dostarczając potencjalnemu pracownikowi niezbędnych informacji.

Oferty wystawiane przez Urzędy Pracy

Osoby bezrobotne nie powinny narzekać na brak intratnych propozycji zawodowych, nawet jeśli nie mogą pochwalić się wykształceniem i doświadczeniem na danym stanowisku. Urząd Pracy oferuje im wiele możliwości zatrudnienia, nie tylko na pełen etat. W zależności od indywidualnych oczekiwań odnajdą pracę w niepełnym wymiarze godzin, pracę zmianową lub na podstawie umowy o dzieło. Wiarygodne oferty dla osób bez doświadczenia i kierunkowego wykształcenia mogą dotyczyć branży:

  • gastronomicznej,
  • hotelarskiej,
  • ochrony,
  • usług porządkowych.

W wielu ogłoszeniach widnieje również informacja o możliwości odbycia szkolenia najlepiej nieprzegotowującego do pełnienia zawodowych obowiązków.

Informacje zawarte w ogłoszeniu

Wśród najważniejszych danych, które muszą zostać zawarte w ofercie pracy należy wyróżnić rodzaj gwarantowanej umowy, liczbę godzin, wymiar etatu oraz ewentualną zmianowość. Trzeba także zwrócić uwagę na system wynagradzania. Jeśli pracodawca proponuje rozliczenie w oparciu o stawkę godzinową, powinien uwzględnić jej wysokość w ogłoszeniu. Informacja o wynagrodzeniu jest kluczowym elementem dla każdego potencjalnego pracownika. Znamienne będzie również uwzględnienie koniecznych wymagań oraz wymaganych dodatkowych umiejętności. Pracodawca powinien wspomnieć o możliwości otrzymania umowy na czas określony i ewentualnym okresie próbnym. Oczywiście priorytetem są dokładne dane dotyczące firmy, w tym adres pracodawcy oraz numer telefonu. Osoby niepełnosprawne powinny zwrócić uwagę na adnotację dotyczącą możliwości ich zatrudnienia – wiele ofert jest przeznaczona dla osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone