Zamknij

Weterynaria – kierunek przyszłości

13:17, 25.04.2019 | Materiał Partnera
Skomentuj

Osoby, które uwielbiają kontakt ze zwierzętami, powinny zdecydować się na studia medyczne na kierunku weterynarii. Absolwenci tej specjalizacji nie mogą narzekać na brak intratnych propozycji pracy, a wielu z nich decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Praca w renomowanej klinice

Weterynarze mogą rozpocząć działalność zawodową w renomowanej klinice, która zapewni im satysfakcjonujące wynagrodzenie. Pośrednikiem w znalezieniu atrakcyjnej posady będzie Urząd Pracy, prezentujący oferty również online. W wielu przypadkach pracodawca szuka specjalisty do pracy zmianowej, ponieważ klinika zapewnia pomoc zwierzętom przez całą dobę. W takich placówkach wykonywane są specjalistyczne zabiegi chirurgiczne, dlatego poszukiwani są przede wszystkim doświadczeni weterynarze, mający za sobą co najmniej roczny staż. W zależności od indywidualnych preferencji można także zdecydować się na pracę w mniejszym gabinecie, czynnym wyłącznie w trybie dziennym. Warto podkreślić, że wynagrodzenie weterynarza jest uzależnione od doświadczenia zawodowego. Jeśli komuś zależy na stałych stawkach, powinien postawić na oferty proponowane przez Urzędy Pracy lub szukać zatrudnienia bezpośrednio w wybranej klinice. Zatrudnienie na pełen etat to pewniejsze rozwiązanie niż praca na własny rachunek w formie indywidualnej działalności gospodarczej.

Nie tylko czworonogi

Wiele osób kojarzy pracę weterynarza z pomocą zdrowotną dedykowaną psom i kotom. Obecnie jednak ten zawód coraz częściej wiąże się z leczeniem zwierząt egzotycznych, w tym różnych gatunków płazów oraz gadów. Niektórzy weterynarze specjalizują się w leczeniu zwierząt hodowlanych, takich jak krowy, świnie czy różne gatunki ptaków. Doświadczeni lekarze często ograniczają swoją działalność do przeprowadzania zabiegów chirurgicznych w szpitalu, rezygnując z pracy z przychodni. Niezależnie od specjalności, praca weterynarza zawsze jest przede wszystkim satysfakcjonująca.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone