Zamknij

Praca w Norwegii

13:11, 25.04.2019 | Materiał Partnera
Skomentuj

Polacy coraz chętniej decydują się na pracę za granicą, a ich główną motywacją jest przede wszystkim gwarancja otrzymania wysokiego wynagrodzenie. Obecnie szczególnym zainteresowaniem cieszą się kraje skandynawskie, w tym Norwegia.

Rosnące zapotrzebowanie na pracowników

Norweskie Urzędy Pracy regularnie badają rynek pod kątem zapotrzebowania na nowych pracowników. Według najnowszych danych w tym skandynawskim kraju wciąż brakuje osób chętnych do podjęcia stałego lub tymczasowego zatrudnienia. Z tego powodu właściciele niedużych firm oraz większych przedsiębiorstw coraz częściej decydują się na przyjęcie do pracy obcokrajowców. To spora szansa dla Polaków, którzy marzą o dobrze płatnej posadzie i zdobyciu cennego doświadczenia. Norweski Urząd Pracy podkreśla, że rynek jest otwarty zarówno na pracowników wyspecjalizowanych w konkretnych branżach, jak i na osoby bez doświadczenia. Oczywiście na najwyższe wynagrodzenie mogą liczyć profesjonaliści, w tym zawodowcy związani z branżą chemiczną, informatyczną i budowlaną.

Jakie branże cieszą się największym zainteresowaniem Polaków?

Osoby bez doświadczenia najczęściej wyjeżdżają do Norwegii, aby zdobyć pracę w hotelarstwie lub gastronomii. Prace odnajdą jako pomoc kuchenna, magazynier, dozorca, kasjer lub pokojówka. Znajomość języka będzie dodatkową zaletą w każdym zawodzie, ale w wielu ofertach nie jest ona niezbędna. Często Polacy decydują się na pracę w Norwegii i dopiero na miejscu próbują nauczyć się języka. Sporo zależy od specyfiki zawodu – w niektórych branżach kluczowy jest kontakt z ludźmi i w takim przypadku znajomość angielskiego lub norweskiego będzie obowiązkowa.

Warto zdecydować się na pracę w Norwegii nie tylko ze względów finansowych, ale także po to, aby zdobyć cenne w zawodzie doświadczenie. Wielu Polaków decyduje się na wyjazd na stałe, ale można również zatrudnić się w wybranej firmie na krótszy okres, a następnie kontynuować karierę zawodową w Polsce.

(Materiał Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone