Zamknij

Praca w Warszawie - czy łatwo ją zdobyć?

12:22, 07.03.2019 | artykuł sponsorowany
Skomentuj

Warszawa to miasto wielu możliwości, które przyciąga wielu osób marzących o rozrywkach, rozwoju, życiu w wielkim mieście.

Każda z nich obawia się jednak, czy uda jej się znaleźć pracę pozwalającą na utrzymanie w tym pięknym, ale drogim mieście. Na szczęście, wieści są naprawdę optymistyczne. Zobaczmy jakie.

Bezrobocie w Warszawie rekordowo niskie

Warszawa jako stolica i największe miasto Polski zawsze mogła poszczycić się największą liczbą ofert pracy i najmniejszym bezrobociem. Bywało jednak, że wynosiło ono kilka procent. Obecnie możemy obserwować spadek bezrobocia do poziomu 1,5 procenta w grudniu 2018 roku. W praktyce oznacza to, że nie pracują wyłącznie osoby, które tego nie chcą. Znalezienie zatrudnienia jest więc naprawdę proste.

Co równie ważne, na brak problemów ze znalezieniem pracy nie mogą narzekać nie tylko osoby doskonale wykształcone, posiadające kwalifikacje czy doświadczenie, ale również początkujący pracownicy. Ci bez trudu znajdą zatrudnienie w handlu, usługach oraz gastronomii.

Czy warto zdecydować się na pracę w Warszawie?

To kolejne pytanie, które zadają sobie osoby poszukujące pracy w stolicy. Odpowiedź na nie powinna być twierdząca. Nie da się bowiem ukryć, że zarobki w Warszawie są znacznie wyższe niż w innych miastach Polski. Jeśli zdecydujemy się na dojazdy lub mieszkanie w mniej popularnych dzielnicach nawet wykonując proste prace możemy żyć bez większych zmartwień. Co równie ważne, koszty życia w Warszawie nie są wcale aż tak wysokie jak się wydaje. Wydamy więcej na mieszkanie czy rozrywki, ale koszt zakupu jedzenia czy paliwa jest taki sam jak w innych miejscach kraju.

Podsumowując, znalezienie pracy w Warszawie w dzisiejszych czasach nie stanowi żadnego problemu. Tym bardziej, że możemy obecnie wykorzystać nowoczesne narzędzia takie jak serwis Jobsora. Szeroki wybór ogłoszeń, łatwe aplikowanie na dane stanowisko oraz jasne i przejrzyste warunki zatrudnienia i wymagania sprawiają, że poszukiwanie pracy w Warszawie, która spełni nasze oczekiwania stało się prostsze niż kiedykolwiek.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone