Zamknij

Rażące niedbalstwa kierowców - jakich błędów unikać?

17:53, 29.01.2019 | M.D.
Skomentuj

Ubezpieczając swój samochód, liczysz na to, że otrzymasz pomoc ze strony ubezpieczyciela zawsze wtedy, gdy będziesz jej potrzebował. Polisa komunikacyjna zasadniczo gwarantuje taką ochronę, jednak, aby oczekiwać od Twojego TU wsparcia, sam musisz być w porządku. Istnieje bowiem szereg sytuacji, w których ubezpieczyciel odmówi Ci wypłaty odszkodowania i będzie miał do tego pełne prawo.

Na pewno słyszałeś o Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. To dokument opisujący zasady ubezpieczenia Twojego pojazdu. Firmy ubezpieczeniowe zawierają w nim również spis sytuacji, w których będą uprawnione do odmowy zrekompensowania Twoich strat. Zobacz, jakie to sytuacje.

Zostawienie włączonego samochodu i oddalenie się od niego

W OWU zakładów ubezpieczeniowych znajduje się zapis, według którego ochrona ubezpieczeniowa nie obowiązuje, gdy kierowca poniesie stratę w wyniku niedbalstwa. A takim można nazwać pozostawienie kluczyków w stacyjce. W ten sposób nierozważny kierowca, który zostawił samochód niejako sam przyczynił się do kradzieży. Dlatego ubezpieczyciel z pewnością nie wypłaci mu odszkodowania. Nie pomoże tu nawet zakup ubezpieczenia przez porównywarkę OC AC na Mubi.pl.

Prowadzenie po alkoholu

Firmy ubezpieczeniowe wyłączają swoją odpowiedzialność, gdy do wypadku dojdzie po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających. W ten sposób nieodpowiedzialny kierowca stwarza bowiem niebezpieczeństwo dla siebie i innych użytkowników ruchu oraz zwiększa ryzyko spowodowania wypadku.

Wyrządzenie szkody bliskim

Towarzystwa ubezpieczeniowe zabezpieczają się przed próbami wyłudzenia odszkodowania, zapisując w warunkach wyłączenia, że szkody wyrządzone bliskim osobom nie podlegają ochronie. Zdarzają się bowiem tacy kierowcy, którzy kosztem ubezpieczycieli chcą zyskać parę groszy z polisy. To zatem zapis na wszelki wypadek.

 

(Materiały partnera)

(M.D.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone