Zamknij

Wojewódzki Konkurs Filmowy „Pszczoła w obiektywie” – można już wysyłać zgłoszenia

05:58, 18.05.2018 | M.D
Skomentuj
REKLAMA

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do Wojewódzkiego Konkursu Filmowego „Pszczoła w obiektywie”. Termin ich przyjmowania upływa 10 czerwca br. (liczy się data wpływu do Urzędu).

Konkurs jest skierowany do młodzieży uczącej się w szkołach średnich o profilu rolniczym z terenu województwa podlaskiego. Ma na celu edukację młodzieży i rozpowszechnienie informacji w zakresie roli pszczół w ekosystemie, ochrony ich zdrowotności oraz stosowania środków ochrony roślin w sposób minimalizujący szkody czynione wobec tych niezwykle pożytecznych owadów.

 

Cele Konkursu:

Upowszechnienie wiedzy o pszczelarstwie, niezwykle pożytecznej roli pszczół oraz o zagrożeniach dla tych owadów wynikających z rozwoju przemysłu i rolnictwa.

Zwiększenie poziomu wiedzy wśród młodzieży uczącej się w szkołach średnich o profilu rolniczym województwa podlaskiego o sposobach minimalizowania wpływu prowadzonej działalności rolniczej na liczebność pszczół i ich zdrowotność.
Inspirowanie młodzieży do działań twórczych i pracy zespołowej.

 

Zadanie konkursowe:

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu krótkiego, maksymalnie 30-sekundowego, filmu i przesłanie go na adres Koordynatora Konkursu – Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego. Tematyka poruszona w filmie powinna dotyczyć kwestii z zakresu pszczelarstwa wymienionych w Regulaminie Konkursu.

Filmy mogą być zgłaszane do konkursu przez uczniów indywidualnie, bądź przez zespoły liczące maksymalnie trzy osoby.

 

Laureatom trzech pierwszych miejsc Organizator ufunduje nagrody rzeczowe, jak również szkołom, do których uczęszczają autorzy zwycięskich filmów.

 

Zgłoszenie:

By wziąć udział w konkursie należy przesłać nakręcony film wraz z wypełnioną i podpisaną Kartą Zgłoszenia i Oświadczeniem będącymi załącznikami do Regulaminu listownie na adres:

 

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich

Referat Regionalnej Polityki Rolnej

ul. J. Kilińskiego 16

15-089 Białystok

 

Więcej informacji uzyskacie Państwo w Departamencie Rolnictwa i Obszarów Rybackich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego pod numerem telefonu 85 665 42 15 bądź 85 665 42 16, e-mail: [email protected]

źródłó: www.wrotapodlasia.pl

(M.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz