Zamknij

Tak bawiono się w Waniewie! Waniewo Odpust Natura 2018 [FOTO/WIDEO]

09:10, 02.08.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj

W niedzielę 29 lipca po raz kolejny odbył się odpustowy festyn w Waniewie, organizowany przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach oraz Wójta Gminy Sokoły, Józefa Zajkowskiego. Na gości czekał m.in. Festiwal Muzyki Ludowej ,,Dawne Pieśni - Młode Głosy" oraz koncert zespołów Disco Polo.

[ZT]603[/ZT]

[ZT]601[/ZT]

Choć pogoda nie rozpieszczała, w Waniewie jak zwykle zgromadzili się tłumnie mieszkańcy gminy Sokoły. Wieczorne burze i nawałnice, które przetoczyły się nad powiatem, szczęśliwie ominęły Waniewo, a przed uczestniczeniem w przygotowanych przez organizatorów atrakcjach nie powstrzymały gości nawet wysokie temperatury, utrzymujące się przez całe popołudnie. 

Po Odpustowej Mszy Świętej festyn został uroczyście otworzony przez Wójta Gminy Sokoły, Józefa Zajkowskiego, Dyrektor Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach, Agnieszkę Kurzynę oraz Prezesa Towarzystwa Muzycznego Słopiewnie, Zbigniewa Nasiadko. Wójt powitał obecnych na festynie m.in. Radnego Sejmiku Wojewódzkiego, Łukasza Siekierko, Radnego Rady Powiatu, Leszka Meżyńskiego oraz Wójta Gminy Kulesze Kościelne, Józefa Grochowskiego i Wójta Gminy Kobylin-Borzymy, Wojciecha Mojkowskiego. 

Przez cały dzień do dyspozycji gości pozostawały dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, wykręcanie balonów, eurobungee, a także stoiska handlowe i kącik gastronomiczny. Jak co roku odbył się konkurs na dojenie sztucznej krowy. Po zakończonym Festiwalu Muzyki Ludowej przed publicznością wystąpił zespół Harmonica, działający przy Centrum Kulturalno-Bibliotecznym. Późnym wieczorem nadszedł czas na koncerty gwiazd disco-polo: formacji Boryss, Masters i Power Boy. 

 

(N.C.)
REKLAMA

Komentarze (1)

alaala

2 0

czy pani która robi zdjęcia dla redakcji robi też zdjęcia na prywatnych imprezach? 10:50, 02.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone