Zamknij

W Jabłoni Kościelnej pobiegną dla Niepodległej

09:50, 06.11.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj

Zwieńczenie obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Jabłoni Kościelnej będzie miało miejsce już 9 listopada. Tego dnia odbędzie się od dawna zaplanowany Bieg dla Niepodległej, który poprzedzony zostanie wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego oraz pieśni patriotycznych. 

Świętowanie Dnia Niepodległości w rozpocznie się o godzinie 9.30 koncertem pieśni patriotycznych w Kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła w Jabłoni Kościelnej. O godzinie 11.11 według wytycznych Ministerstwa Oświaty odśpiewane zostaną 4 zwrotki Hymnu Narodowego przez całą społeczność szkolną oraz lokalną na boisku Orlik w Jabłoni Kościelnej. 

Ok. godziny 11.30 rozpocznie się Bieg dla Niepodległej.

Setka uczestników na Stulecie Niepodległości pobiegnie w 5 kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy: biegacze, kibice, organizatorzy włożą tego dnia biało - czerwone stroje. Zapowiada się świetna zabawa w patriotycznym stylu - mówią organizatorzy.

Bieg został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Nowe Piekuty, zaś fundatorem nagród dla zwycięzców jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Organizatorzy przewidują także nagrody dla kibiców i biegaczy za najbardziej pomysłowy, patriotyczny wygląd i strój.

Serdecznie zapraszamy!

(N.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

JoaJoa

3 0

Super pomysł z biegiem, Bieg Dla Niepodległej będzie też w Białymstoku, gdzie wśród 1600 uczestników jest ok 20 mieszkańców powiatu. 22:24, 06.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone