Zamknij

W Jabłoni Kościelnej pobiegną dla Niepodległej

09:50, 06.11.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj

Zwieńczenie obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Jabłoni Kościelnej będzie miało miejsce już 9 listopada. Tego dnia odbędzie się od dawna zaplanowany Bieg dla Niepodległej, który poprzedzony zostanie wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego oraz pieśni patriotycznych. 

Świętowanie Dnia Niepodległości w rozpocznie się o godzinie 9.30 koncertem pieśni patriotycznych w Kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła w Jabłoni Kościelnej. O godzinie 11.11 według wytycznych Ministerstwa Oświaty odśpiewane zostaną 4 zwrotki Hymnu Narodowego przez całą społeczność szkolną oraz lokalną na boisku Orlik w Jabłoni Kościelnej. 

Ok. godziny 11.30 rozpocznie się Bieg dla Niepodległej.

Setka uczestników na Stulecie Niepodległości pobiegnie w 5 kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy: biegacze, kibice, organizatorzy włożą tego dnia biało - czerwone stroje. Zapowiada się świetna zabawa w patriotycznym stylu - mówią organizatorzy.

Bieg został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Nowe Piekuty, zaś fundatorem nagród dla zwycięzców jest Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Organizatorzy przewidują także nagrody dla kibiców i biegaczy za najbardziej pomysłowy, patriotyczny wygląd i strój.

Serdecznie zapraszamy!

(N.C.)
REKLAMA

Komentarze (1)

JoaJoa

3 0

Super pomysł z biegiem, Bieg Dla Niepodległej będzie też w Białymstoku, gdzie wśród 1600 uczestników jest ok 20 mieszkańców powiatu. 22:24, 06.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone