Zamknij

Czy w naszym powiecie występuje ryzyko zachorowania na odrę?

14:02, 08.11.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj

W związku z pojawiającymi się ogniskami zachorowań na odrę w naszym kraju, zapytaliśmy Kierownika Sekcji Epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wysokiem Mazowieckiem, Barbarę Czapską jak wygląda sytuacja w naszym powiecie. 

Od początku 2018r. do końca października na terenie całego kraju zgłoszono 144 przypadki zachorowań na odrę, z czego 81 hospitalizowano. W analogicznym okresie 2017 r. wystąpiło 59 zachorowań. W województwie podlaskim od początku br. roku do końca października na odrę zachorowały 3 osoby, które nie były szczepione.

W naszym powiecie przynajmniej od kilkunastu lat nie mieliśmy zachorowań na odrę. Natomiast wszystko może się zmienić ze względu na realną możliwość przywleczenia odry zza wschodniej granicy oraz niską wyszczepialność naszych dzieci przeciwko odrze, która kształtuje się w granicach minimalnego progu 85 %.

Osoby po 50. roku życia z dużym prawdopodobieństwem przechorowały odrę, a to daje trwałą odporność. Natomiast pozostałe osoby są wrażliwe na zakażenie wirusem odry i tylko szczepienie może je uchronić przed zachorowaniem .

(N.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone