Zamknij

Plaga kradzieży rowerów w Wysokiem!

20:29, 29.08.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj

W ostatnich dniach wielu mieszkańców Wysokiego Mazowieckiego zostało odwiedzonych w domach przez niespodziewanych gości - funkcjonariuszy policji. 

Policjanci postanowili osobiście poinformować obywateli o pladze kradzieży rowerów w mieście. Ostrzegają też, by nie zostawiać rowerów pod klatkami czy sklepami, zwłaszcza bez solidnego zabezpieczenia. 

Na kradzież narażeni są przede wszystkim mieszkańcy bloków, niedysponujący strzeżonymi czy zamkniętymi podwórkami, na których mogliby zostawiać swoje pojazdy. W ostatnich latach przed wieloma blokami pojawiły się stojaki, do których można przypiąć rower., jeśli jednak chcemy odpowiednio zabezpieczyć się przed kradzieżą, zwykłe zabezpieczenie, potoczne zwane ,,linką" może nie wystarczyć. Linki można kupić już za kilkanaście złotych. Takie linki, nawet bardzo grube są łatwe do przecięcia w zaledwie kilka minut na przykład za pomocą nożyc ogrodowych.

O wiele lepiej sprawdzają się łańcuchy czy tzw. U-lock - czyli stalowy pałąk w kształcie wydłużonej podkowy.

Według popularnej teorii zabezpieczenie powinno kosztować tyle, co 10 procent wartości roweru. Im lepszy ktoś ma rower, tym więcej powinien wydać na sprzęt chroniący przed kradzieżą.

Rower zawsze należy zapinać za ramę oraz za co najmniej jedno koło. Nigdy nie przypinamy roweru za samo koło, gdyż to ułatwia złodziejowi kradzież. Niedopuszczalne jest też zapinanie roweru za szprychy, łańcuch, rurę siodła, linki hamulcowe i inne łatwe do odkręcenia lub urwania elementy. 

(N.C.)
REKLAMA

Komentarze (1)

bartbart

1 0

prawda u mnie też byli! rodzina cała wydygana że przyszli kogoś aresztować xD pierwszy raz widzę żeby tak chodzili i ostrzegali 09:20, 30.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone