Zamknij

Arek - policjant z pasją do biegania

09:14, 23.08.2018 | M.D.
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci żyją nie tylko zatrzymywaniem przestępców. Po pracy starają się realizować swoje pasje czego przykładem jest sierż. Arkadiusz Wojno, który z zamiłowania uprawia lekkoatletykę. Głównie jego pasją są biegi długodystansowe.

Jeszcze kilka lat temu nieliczni uprawiali ten sport, jednak w chwili obecnej ta dyscyplina jest bardzo popularna, również w środowisku policyjnym. Wielu policjantów, po latach, wróciło do biegania. Mundurowi wspólnie trenują i razem wyjeżdżają w czasie wolnym od służby na zawody. Wśród fanów biegania jest także wysokomazowiecki policjant sierż. Arkadiusz Wojno z Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

Sierż. Wojno swoją przygodę z bieganiem rozpoczął już w szkole podstawowej, gdzie od najmłodszych lat trenował wyczynowo. Brał udział dwukrotnie w zawodach o randze Mistrzostw Świata. W marcu 2016 roku rozpoczął służbę w Policji. Świetna kondycja i hart ducha to niewątpliwie atuty, które policjant wykorzystuje również w codziennej służbie.

Bierze udział w największych imprezach sportowych służb mundurowych w Polsce. Reprezentował nie tylko naszą jednostkę, ale i całą formacje Policja w VI Biegu Konopielki w Juchnowcu Kościelnym o puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji zajmując pierwsze miejsce, w Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Wysokiem Mazowieckiem zajmując trzecie miejsce oraz w Biegu Niepodległości o Puchar Sekretarza Stanu MSWiA w Suwałkach zajmując drugie miejsce.

Naszemu biegaczowi życzymy wytrwałości w pokonywaniu kolejnych kilometrów oraz dalszych sukcesów związanych ze służbą.

źródło: KPP

(M.D.)
REKLAMA

Komentarze (3)

iotriotr

1 0

super! Załóżmy w Wysokiem klub biegacza, kto się pisze?? 15:19, 23.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

0 0

Wiesz Piotr, ze to może być pomysł widząc ile ludzi biega po mieście. Można by było robić jakieś maratony, czy cos w tym rodzaju. Tylko kto by się tym wszystkim miał zająć. Potrzeba lidera do tego. 15:24, 23.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

0 0

A może tego policjanta zaczepić? Może on by coś takiego nieformalnego czy formalnego chciał poprowadzić. Na ale na to trzeba mieć czas, latać pozyskiwać sponsorów, mieć gdzie się spotykać itp. itd. 15:29, 23.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone