Zamknij

18-latek stracił prawo jazdy za popełnione wykroczenia

12:24, 05.05.2020 | KPP w Wysokiem Mazowieckiem
Skomentuj KPP w Wysokiem Mazowieckiem
REKLAMA

18-letni kierujący zatrzymany przez policjantów wysokomazowieckiej drogówki stracił prawo jazdy. Policyjny miernik prędkości wskazał, że samochód jechał z prędkością 99 km/h, gdzie ograniczenie na tym odcinku drogi wynosiło 50 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. W związku z tym, iż kierowca posiadał uprawnienia mniej niż 2 lata, a od momentu ich uzyskania popełnił jeszcze dwa inne poważne wykroczenia zostanie skierowany na ponowny egzamin na prawo jazdy.

2 maja  policjanci wysokomazowieckiej drogówki pełnili służbę na ul. Szosa Mazowiecka w Sokołach w związku z sygnałami mieszkańców zgłoszonymi na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa o przekraczaniu dozwolonej prędkości przez kierowców. Około godziny 19.35 zauważyli pojazd marki opel jadący z dużą prędkością. Policyjny miernik prędkości wskazał, że samochód jechał z prędkością 99 km/h, gdzie ograniczenie na tym odcinku drogi wynosiło 50 km/h. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 18-letni mieszkaniec powiatu. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 300 złotych oraz otrzymał 8 punktów karnych. Ponadto kierowca od momentu uzyskania uprawnień do kierowania popełnił dwa poważne wykroczenia w ruchu drogowym, w związku z tym zostały mu zatrzymane prawo jazdy i będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Każdy młody kierowca powinien pamiętać, że jeśli w ciągu dwóch lat od uzyskania prawa jazdy popełni trzy wykroczenia to straci uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

beka z typabeka z typa

1 1

Uwaga chciałbym przestrzec przed usługami "firmy" dpd, ponieważ ich "kurier" źle zachowuje się przez rozmowę telefoniczną i w rzeczywistości. Ciężko mu dogadać się z klientem, istnieje również podejrzenie uszkodzenia paczki, jest chamski i niemiły, jest niskiego wzrostu i ma czarne włosy oraz jeździ busem marki volkswagen z rejestracją BI. Pan w czapce :) 19:06, 05.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz