Zamknij

Na podwójnym gazie na drogach powiatu wysokomazowieckiego

15:41, 13.01.2020 | KPP w Wysokiem Mazowieckiem
REKLAMA
Skomentuj
KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Pomimo wielu apeli i ostrzeżeń mundurowych, nadal są wśród nas tacy, którzy decydują się kierować pojazdami pod wpływem alkoholu. W miniony weekend wysokomazowieccy policjanci zatrzymali kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców. Funkcjonariusze niezmiennie apelują i proszą o zachowanie rozwagi oraz trzeźwego umysłu. Siadając za kierownicę "na dwóch gazach" narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze wysokomazowieckiej Policji w miniony weekend, zatrzymali nieodpowiedzialnych kierowców. W tym niechlubnym gronie znalazł się 22 – letni mieszkaniec gminy Nowe Piekuty, który kierował polonezem pomimo tego, ze wcześniej spożywał alkohol. Mężczyzna został zatrzymany w sobotę w Szepietowie przez miejscowych policjantów. Podczas badania alkomatem „wydmuchał” przeszło dwa promile.

W niedzielne popołudnie „na podwójnym gazie” został zatrzymany jadący oplem mieszkaniec gminy Ciechanowiec. 48 – latek jak się okazało, miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyznę zatrzymali  policjanci "drogówki" w miejscowości Kosiorki. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiadać będą teraz przed sądem. Policjanci nadal apelują o trzeźwość za kierownicą! Proszą także o stanowczą reakcję, gdy ktoś z bliskiego otoczenia zamierza wsiąść do samochodu będąc pod wpływem alkoholu.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone