Zamknij

Wysokomazowieccy policjanci podsumowali akcję "Znicz"

08:16, 05.11.2019 | KPP w Wysokiem Mazowieckiem
REKLAMA
Skomentuj
KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Akcja „Znicz 2019”, była czasem wytężonej pracy dla policjantów. Wysokomazowieccy mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich osób odwiedzających groby swoich bliskich.

W miniony czwartek wysokomazowieccy policjanci rozpoczęli na drogach naszego powiatu akcję "ZNICZ 2019”. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo i porządek, a w razie potrzeby służyli radą i pomocą odwiedzającym groby. Policjanci prowadzili w tym czasie również akcje profilaktyczne propagując m.in. prawidłowe oraz bezpieczne zachowania wśród kierujących, a także rozdawali elementy odblaskowe pieszym przypominając jednocześnie, że w określonych sytuacjach noszenie ich jest obowiązkowe. Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. Niestety, znaleźli się kierowcy, którzy postanowili wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. 2 listopada 2019 roku po godzinie 8.00 w miejscowości Czyżew policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 58- latka, który wsiadł za kierownicę renault mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto podczas akcji "ZNICZ 2019” na terenie powiatu wysokomazowieckiego doszło do 4 kolizji, których przyczynami była między innymi nadmierna prędkość i brawurowa jazda. Odnowtowano dwa wypadki drogowe, w których 4 osoby zostały ranne. Rekordzistą dotyczącym przekroczenia prędkości w miejscowości Noski Śnietne okazał się 29- latek. Wczoraj w trakcie pomiaru prędkości nadjeżdżającego BMW  policyjny miernik prędkości wskazał 102 km/h.
Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W jednym miejscu zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do cmentarzy, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby.
 

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone