Zamknij

Policja ostrzega rolników przed oszustami

13:19, 08.07.2019 | M.D.
REKLAMA
Skomentuj
foto: pixabay.pl

W dniu 25 czerwca 2019 roku rolnik w okolicach Iławy został wprowadzony w błąd przy transakcji kupna-sprzedaży oleju napędowego. Zamiast paliwa została mu sprzedana woda.

Sprawcy doprowadzili do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 3800 zł poprzez wprowadzenie w błąd poszkodowanego przy transakcji kupna-sprzedaży oleju napędowego, który okazał się być wodą.

Sprawcy poruszali się samochodem dostawczym koloru białego marki Fiat Ducato prawdopodobnie o początkowych nr rej. EZG (nowszy model po 2010 r.). Było ich dwóch – jeden starszy w wieku ok. 50 lat, otyłej budowy ciała, włosy koloru blond, krótko ostrzyżone, drugi w wieku ok. 30 lat.

Sprawcy przyjechali na posesję pokrzywdzonego i zaproponowali sprzedaż oleju napędowego na fakturę za kwotę 3,80 zł za litr. Paliwo znajdowało się w białym kontenerze o pojemności 1000 l. Sprawcy z dolnego zaworu zbiornika wlali do szklanki ropę w celu pokazania przyszłemu nabywcy jakość oleju. Po tym jak pokrzywdzony zdecydował się na jego zakup, sprawcy wózkiem widłowym, który posiadali przy sobie wyładowali zbiornik. Poprosili nabywcę o NIP i dane gospodarstwa w celu uprawdopodobnienia zapewnień co do wystawienia faktury. Następnie po przekazaniu gotówki sprawcy oddalili się, twierdząc, że za dwie godziny wrócą z fakturą, czego nie uczynili. W zbiorniku, który pozostał na posesji pokrzywdzonego znajdowała się woda.

(M.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone