Zamknij

Pijany policjant za kierownicą

15:38, 12.03.2019 | M.D.
REKLAMA
Skomentuj
foto: pixabay

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. W poniedziałek w nocy jechał drogą Wysokie Mazowieckie - Szepietowo mając w sobie około 1,3 promila alkoholu. Prokurator już zawiesił go czynnościach służbowych.

Na razie nie są znane szczegóły zdarzenia. Policja odsyła w tej sprawie do prowadzącej śledztwo prokuratury. Zarzuty policjantowi przedstawiła Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem, ale chce się ona wyłączyć z dalszego prowadzenia śledztwa w związku z bliską współpraca z tutejszą Komendą Policji.
Prokurator Rafał Kaczyński, zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży podaje, że Danielowi W.,funkcjonariuszowi Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, przedstawiono zarzut prowadzenia w dniu 11 marca 2019 roku na drodze relacji Wysokie Mazowieckie - Szepietowo pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości (0,62 mg/1) tj. przestępstwa z art. 178a§ 1 kk.
Prokurat Kaczyński nie podaje szczegółów zdarzenia, w którym zatrzymano prowadzącego auto pijanego policjanta. Mówi jedynie, że w toku śledztwa będzie rozpatrywana nie tylko kwestia jazdy w stanie nietrzeźwości. Zastrzega, że w zdarzeniu nie brały udziału inne pojazdy. Prokurator Kaczyński podkreśla, że mężczyzna w tym czasie nie pełnił obowiązków służbowych. Dodaje także, że wobec Daniela W. prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych funkcjonariusza policji.

 

4lomza.pl

(M.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone