Zamknij

Czyżew. Próba wyłudzenia pieniędzy metodą ''na policjanta''

19:42, 06.02.2019 | M.D.
REKLAMA
Skomentuj

Przypadkowo wybrany numer, krótka rozmowa, wzbudzenie zaufania i wyłudzenie pieniędzy - to scenariusz od lat wykorzystywany przez oszustów, ale nie tym razem. Mieszkanka Czyżewa nie dała się oszukać mężczyźnie, który w dniu dzisiejszym podszywał się za policjanta. 

- Około godziny 12:15, sześćdziesięcioletnia mieszkanka Czyżewa odebrała połączenie telefoniczne na telefon stacjonarny w którym mężczyzna poinformował ją, że jest policjantem zajmującym się sprawą wyłudzania pieniędzy z kont bankowych i chce pomóc jej aby nie padła ofiarą oszustwa. Przedstawił się podając imię, nazwisko, nr służbowej legitymacji. Kobieta była na tyle czujna, że przekazała słuchawkę synowej a sama z telefonu komórkowego zadzwoniła na policję, informując o zdarzeniu. Mężczyzna zorientował się, że rozmawia z młodszą kobietą i natychmiast rozłączył się. Cała rozmowa trwała około 3 min. Policja wszczęła postępowanie wyjaśniające. Na terenie powiatu wysokomazowieckiego do tej pory zgłoszono tylko jedno usiłowanie oszustwa metodą na funkcjonariusza policji - poinformowała nas asp. Anna Zaremba, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem.

Komenda Powiatowa Policji w Wysokiem Mazowieckiem ostrzega mieszkańców przed oszustami wyłudzającymi pieniądze oraz apeluje o natychmiastowe zgłaszanie takich przypadków.

(M.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone