Zamknij

Policjanci spotkali sie z mieszkańcami Wysokiego na debacie

11:55, 04.12.2018 | M.D.
REKLAMA
Skomentuj

Policjanci z wysokomazowieckiej komendy Policji zorganizowali debatę społeczną pod hasłem: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, na którą przybyli studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Wysokiego Mazowieckiego.

Debata miała na celu określenie, w jaki sposób wysokomazowiecka Policja oraz inne podmioty funkcjonujące w środowisku lokalnym powinny współdziałać z mieszkańcami miasta w zakresie, ograniczania oraz przeciwdziałania zagrożeniom zgłaszanym przez społeczeństwo poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ponadto dotyczyła diagnozowania i określenia potrzeb związanych z zagrożeniami bezpieczeństwa mieszkańców, wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez Policję, bądź inne podmioty odpowiedzialne za utrzymanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Wysokiem Mazowieckiem mł.insp. Adam Mojsa przywitał zgromadzonych gości, a Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem asp.sztab. Grzegorz Grosfeld zaprezentował Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zasady jej funkcjonowania oraz efekty, jakie udało się osiągnąć przy jej pomocy. W dalszej części przedstawiono informacje na temat działalności profilaktycznej prowadzonej przez funkcjonariuszy Policji jak i pracowników cywilnych, zarówno ukierunkowanych na zwiększanie poczucia bezpieczeństwa jaki i kształtowanie świadomych postaw i zachowań, które w realny sposób przyczyniają się do zmniejszenia zjawisk społecznie niepożądanych.

Nie zabrakło również zagadnień związanych ze służbą dzielnicowego, zawartych w programie „Dzielnicowy bliżej nas”, a także funkcjonowanie mobilnej aplikacji „Moja komenda”.Głównym punktem spotkania była dyskusja, w której uczestnicy zgłaszali swoje propozycje, formułowali wnioski oraz podsumowywali dotychczasową współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie miasta Wysokie Mazowieckie.

KPP Wysokie Mazowieckie

(M.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone