Zamknij

Jeden pijany kierowca, 8 kolizji. Akcja ,,Znicz" 2018 w powiecie

15:36, 05.11.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP Wysokie Mazowieckie

Akcja „Znicz 2018”, była czasem wytężonej pracy dla policjantów. Wysokomazowieccy mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich osób odwiedzających groby swoich bliskich.

W minioną środę wysokomazowieccy policjanci rozpoczęli na drogach naszego powiatu akcję „znicz 2018”. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo i porządek, a w razie potrzeby służyli radą i pomocą odwiedzającym groby. Policjanci prowadzili w tym czasie również akcje profilaktyczne propagując m.in. prawidłowe oraz bezpieczne zachowania wśród kierujących, a także rozdawali elementy odblaskowe pieszym, przypominając, że w określonych sytuacjach noszenie ich jest obowiązkowe.

Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali czy kierowcy poruszali się z bezpieczną prędkością, kontrolowali również stan techniczny pojazdów i badali trzeźwość kierujących. Niestety, znalazł się kierowca, który postanowił usiąść za kółkiem pod wpływem alkoholu. Ponadto podczas pięciodniowej akcji „Znicz 2018” na terenie powiatu wysokomazowieckiego doszło do 8 kolizji, których przyczynami była między innymi nadmierna prędkość i brawurowa jazda.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W jednym miejscu zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do cmentarzy, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby.

Za nami akcja „znicz 2018”. Nie znaczy to jednak, że o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym należy już zapomnieć. Muszą one towarzyszyć wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i to nieustannie, tym bardziej, że w okresie jesienno-zimowym warunki atmosferyczne coraz częściej będą niesprzyjające.

źródło KPP Wysokie Mazowieckie

(N.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone