Zamknij

Roltoma z Sokół, Krajowym Mistrzem Agroligi 2018

06:57, 12.06.2019 | M.D.
REKLAMA
Skomentuj
FOTO: archiwum ROLTOMA

10 czerwca, w Belwederze Prezydent RP Andrzej Duda podczas Krajowej Gali Agroligi, uhonorował najlepszych rolników oraz najlepsze firmy rolno-spożywcze minionego roku. Tytuł mistrza Agroligi 2018 w kategorii firmy przypadł firmie Roltoma z miejscowości Sokoły, która współpracuje z rolnikami od 2006 roku. Oprócz sprzedaży maszyn i części, świadczy także usługi rolnicze. Tytuł wicemistrza krajowej Agroligi 2018 zdobyli państwo Milena i Kamil Chodniccy z Kumelska w gminie Kolno, za oborę z ruchem kierowanym, roboty udojowe, rekordową wydajność krów oraz czyste i estetyczne podwórko. 

Laureaci konkursu AgroLiga 2018 – kategoria Firmy:

 Mistrz Krajowy:

ROLTOMA Tomasz Stypułkowski w Sokołach

I Wicemistrz Krajowy

Zakład Projektowania i Usług Komunalnych „PORAJ” Wawrzyniec Zieliński w Wawrowie (woj. lubuskie)
BROWAR KORMORAN w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie)

Wicemistrz Krajowy:

Przetwórnia Warzyw „Kiszone Warzywa z Doliny Baryczy” Michał Sznajder w Karnicach (woj. dolnośląskie) 
Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Kończalscy Balbina i Jerzy w Starorypinie Rządowym (woj. kujawsko-pomorskie)
KLIMEKO w Dionizowie (woj. łódzkie)
Masarnia OSIP w Wierzawicach (woj. podkarpackie)
Centrum Ogrodnicze Toskana Danuta Bednarczyk w Końskich (woj. świętokrzyskie)

Laureat Krajowy:

„Geomax” Misztal-Stateczny w Opolu Lubelskim (woj. lubelskie)
Zakład Masarski Dariusz Kmak w Kamionce Wielkiej (woj. małopolskie)
Firma Fresh Champ w Chotyczach (woj. mazowieckie)
„Piekarnia Grabowski” Edyta Grabowska w Otmicach (woj. opolskie)
Firma „TOŁŁOCZKO” Tomasz Tołoczko w Kruszynie (woj. pomorskie)
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe MAJMEX w Częstochowie (woj. śląskie)
PLEURO Gospodarstwo Rolne Jolanta i Piotr Gebler w Marcinowie (woj. wielkopolskie)

Laureaci konkursu AgroLiga 2018 – kategoria Rolnicy:

 Mistrz Krajowy:

Anna, Antoni i Ireneusz Kuśmierczak z Bełżca (woj. lubelskie)

I Wicemistrz Krajowy:

Alina i Wojciech Klimkiewicz z Wtelna (woj. kujawsko-pomorskie)
Zygmunt Mikołajczyk z Lisewa (woj. mazowieckie)

Wicemistrz Krajowy:

Ewelina i Jan Cisakowscy z Gołaszyna (woj. lubuskie)
Katarzyna i Bogdan Łuczyńscy z Wdowina (woj. łódzkie)
Bożena i Wiesław Hajda z Głębinowa (woj. opolskie)
Milena i Kamil Chodniccy z Kumelska (woj. podlaskie)
Łukasz Szmania z Kowalewa (woj. wielkopolskie)

Laureat Krajowy:

Jolanta i Wojciech Skowrońscy z Sułowa (woj. dolnośląskie)
Barbara Fryc z Nowej Wsi Szlacheckiej (woj. małopolskie)
Mieczysława i Jan Tylka z Tokarni (woj. podkarpackie)
Daniel Wieczorek z Jezierc (woj. pomorskie)
Barbara i Michał Nawarro z Jędrzejowa (woj. świętokrzyskie)
Krzysztof Pisarewicz z Sarnowa (woj. warmińsko-mazurskie)
Maciej Poroszewski z Bogusławic (woj. śląskie)
Joanna i Konrad Fujarscy z Kluczewa (woj. zachodniopomorskie)

 

(M.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone