Zamknij

Coraz bliżej do remontu MOK-u

14:12, 03.08.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace remontowe w Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. W ramach przebudowy i remontu budynku MOK, zostanie m.in. zmodernizowana sala widowiskowo-kinowa, a sam obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jest to najbardziej oczekiwana inwestycja w mieście. Wartość projektu to niespełna 10 mln. zł, jednak od wielu lat była bolączką wysokomazowieckiego Samorządu. Budynek postawiony w latach 50, został odnowiony z zewnątrz, wnętrze jego jednak pamięta zamierzchłe czasy i na pewno nie było chlubą dla miasta.

Projekt już wcześniej był przygotowany i aktualizowany, kilkakrotnie składano wnioski aby pozyskać środki na remont MOK-u. Dopiero w tym roku, wpisując remont w projekt rewitalizacji, Miasto Wysokie Mazowieckie otrzymało dofinansowanie w wysokości 6,7 mln. zł. z Urzędu Marszałkowskiego w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Zwieńczeniem było podpisanie umowy 29 czerwca br. na projekt rewitalizacji MOK-u przez Dyrektor Małgorzatę Sałęgę i Marszałka Województwa Jerzego Leszczyńskiego.

Źródło: UM Wysokie Mazowieckie

(N.C.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone