Zamknij

Czy w Wysokiem Mazowieckiem powstanie miejski żłobek?

14:19, 12.02.2020 | kurierwysmaz.pl/M.B.
REKLAMA
Skomentuj
Zdjęcie poglądowe

Ciekawą koncepcję dla najmłodszych mieszkańców miasta i ich rodziców na ostatniej sesji miejskiej rady przedstawił Burmistrz Jarosław Siekierko. Otóż ujawnił, że są plany wybudowania  żłobka na terenie miasta. Burmistrz zauważył, że brak takiej placówki stanowi istotny problem nie tylko związany z cenami, ale też miejscami dla maluchów. Miasto może otrzymać nawet 85% dofinansowania na inwestycję.

,,Żeby dostać dofinansowanie na budowę żłobka, musi to być nowy obiekt (…) sam żłobek. Musi być oddzielny dyrektor, administracja itd. Dużo z tego czerpią prywatne przedszkola, ponieważ otwierają kluby dziecięce. (…) Jeżeli coś się będzie wykluwało, na pewno Państwa poinformujemy’’ – powiedział Jarosław Siekierko. Plany wydają się być realne, ponieważ są propozycje konkretnych miejsc usytuowania żłobka. Na razie jednak burmistrz nie ujawnia szczegółów, ponieważ wymagają dopracowania w komisjach.

(kurierwysmaz.pl/M.B.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (10)

mieszkankamieszkanka

4 5

ale sensacja,bedzie zlobek,panie burmistrzu,dopiero kiedy ma pan wnuka,nastalo olsnienie.w normalnym miescie dawno powinien byc,a nie prywatnym nabijac kieszenie.ale,w naszym miescie mlodzi nie sa potrzebni. 21:28, 12.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pracujaca mamaPracujaca mama

7 5

Troche szkoda ze w miescie powiatowym ktory tak wysoko plasuje sie w rankingach nie dostrzega sie najwazniejszych potrzeb - przed budowa drog, rond i kolejnych "hurtowni"powinno miasto zapewnic - opieke nad dziecmi dla rodzicow ktorzy oboje musza pracowac i chca pracowac. Wstyd dla miasta. A jesli dopiero dzieki wnukowi pojawila sie taka potrzeba to wstyd dla wlodarza. Jest nadzieja ze jak wiecej wnukow sie pojawi to i rodzice innych dzieci skorzystaja :) 17:34, 14.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do powyżejDo powyżej

2 1

Jestem tego samego zdania , świetny komentarz trafiający w czuły punkt 22:42, 15.02.2020


Nie powstanieNie powstanie

1 6

Nie powstanie,ponieważ wnuczek przez ten czas urośnie i nie będzie takiej potrzeby. 20:38, 16.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pracownik urzeduPracownik urzedu

7 1

Informuje, ze miasto dokłada do obecnie funkcjonującego żłobka na terenie miasta do każdego dziecka z terenu miasta Wysokie Mazowieckie. dzięki temu cena jest niższa. Gdyby to była cena rynkowa byłoby to kilkaset złotych więcej. Nie sztuka jest wybudować coś za swoje pieniądze a istotne jest aby coś wybudować z dofinansowaniem, teraz pojawila się taka szansa np. z programu Maluch plus itp. Jezeli burmistrz zapowiedział budowę żłobka to napewno dotrzyma obietnicy podobnie jak z basenem, obwodnicami, czy remontem kina które teraz świetnie prosperuje. To między innymi dzięki kontaktom Burmistrza w Ministerstwach, u wojewody i komisji europejskiej miasto otrzymuje dużo zewnętrznych środków i rozwija się bardzo szybko. 21:04, 16.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

żłobekżłobek

3 2

Dokłada się, czy się dokładało ??? Czesne w żłobku w porównaniu do 2019 wzrosło o 150 zł właśnie z w związku z brakiem dofinansowania.

Jakiej wysokości jest to dopłata??? 20:13, 17.02.2020


NickNick

7 4

Hahahaha, ale jesteście wszyscy zabawni.
Widzę totalna opozycjo argumenty się już wam kończą, Teraz winny wszystkiemu wnuk, chorzy I zawistni ludzi z Was. No co zrobić taki kraj, jak komuś się coś udaje to od razu trzeba oczernić. Gadajcie sobie dalej, a ten „Wasz ZŁY” Siekierko, zrobi wam żłobek, PKS, później krajówkę, a pewnie na koniec z nudów, zalew. bo w przeciwieństwie do was wie co to ciężka praca a nie tylko hejt! Do pracy ludzie ! 21:16, 16.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

pracująca mamapracująca mama

3 1

Nikt tu nie kwestionuje rządów obecnego p. Burmistrza, miasto się bardzo rozwinęło w ostatnich latach - to zasługa zarówno trafionych pomysłów, ich realizacji ale również możliwości ich dofinansowań.

W mieście jest wiele potrzeb, a w kwestii opieki nad dziećmi w mieście powiatowym powinien działać publiczny żłobek, przychodnia pediatryczna - to zdaniem wielu niezbędne minimum.

Nie zapominajmy że to ludzie tworzą to miasto zarówno od tych najmłodszych, aż po najstarszych. To w naszym imieniu i dla nas działa p. Burmistrz i Rada Miasta.
Ciężka praca jest wpisana w każdy zawód wykonywany przez pojedynczego mieszkańca naszego miasta - w mniejszym lub większym stopniu tworząc dla miasta wartość dodaną.
20:38, 17.02.2020


WnukWnuk

12 1

A ja słyszałem, że burmistrz ma budować salę weselną bo jest taka potrzeba...syn ma się zenic. 21:42, 16.02.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

DziadekDziadek

2 1

niewykluczone, że już ma taki plan....wiem, kto może wygrać przetarg na dostawę produktów 15:55, 20.02.2020


REKLAMA
© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone