Zamknij

Wysokomazowieccy policjanci podsumowali miniony rok

11:58, 17.01.2020 | KPP w Wysokiem Mazowieckiem
REKLAMA
Skomentuj
KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci podsumowali miniony rok pracy. W odprawie służbowej udział wzięło kierownictwo Komendy Powatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, naczelnicy wydziałów oraz zaproszeni goście.

W Komendzie Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem odbyła się dzisiaj odprawa służbowa, podsumowująca roczną pracę wysokomazowieckich policjantów. W naradzie uczestniczyła kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem, przedstawiciele samorządów, prokuratury, służb mundurowych, instytucji i podmiotów współpracujących.

Komendant Powiatowy Policji podinspektor Marek Palecki omówił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu wysokomazowieckiego i przedstawił efekty pracy funkcjonariuszy osiągnięte w 2019 roku. Jak wskazywały dane w 2019 roku zmalała ogólna liczba przestępstw stwierdzonych z poziomu 858 do 636. Wykrywalność w siedmiu kategoriach przestępstw  kształtowała się na poziomie 61,1% i zwiększyłą się o 11,8 % w porównaniu do 2018 roku.Przedstawił także priorytety i zadania jakie stoją przed jednostką w 2020 roku. 

Na terenie powiatu wysokomazowieckiego mundurowi podjęli ogółem 3990 interwencji. Doszło do 494 kolizji i 30 wypadków drogowych, natomiast rok wcześniej odnotowano o 69 kolizji mniej i 3 wypadki drogowe więcej. W 2019 roku na drogach powiatu zginęło 8 osób, a 31 zostało rannych (w 2018 było to odpowiednio: 8 i 33). Policjanci zatrzymali 220 nietrzeźwych kierujących. Jako najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych wskazane zostały niezmiennie: nadmierna prędkość, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy niezachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego.

Podczas swojego wystąpienia Komendant Palecki podkreślił rolę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako skutecznego narzędzia współpracy Policji ze społeczeństwem. Wskazał, że w 2019 roku mieszkańcy nanieśli na mapę 1049 zgłoszeń, natomiast w wyniku sprawdzenia wskazanych miejsc zagrożeń 55,88 % z nich zostało potwierdzonych, co stanowi 584 zgłoszeń. Najczęściej mieszkańcy wskazywali miejsca, gdzie nielegalnie spożywany jest alkohol, przekraczana jest dozwolona prędkość czy samochody parkowane są w niewłaściwy sposób.

Podinspektor Marek Palecki na zakończenie wystąpienia podziękował wszystkim służbom i instytucjom współpracującym z Policją oraz policjantom i pracownikom Policji za duże zaangażowanie i wysiłek, jaki włożyli w pracę w 2019 roku. Podsumowując, dodał, że funkcjonariusze z Wysokiego Mazowieckiego będą nadal z całym poświęceniem i angażowaniem dbać o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu wysokomazowieckiego. Po zakończeniu prezentacji, głos zabrał Starosta Wysokomazowiecki Bogdan Zieliński, który podziękował za dotychczasową pracę policjantów i życzył wielu sukcesów w 2020 roku.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone