Zamknij

Bp Tadeusz Bronakowski z wizytą u wysokomazowieckich nauczycieli [FOTO]

23:03, 15.01.2020 | M.B
REKLAMA
Skomentuj
kurierwysmaz.pl

To na was spoczywa wielka odpowiedzialność, ale i wdzięczność młodych ludzi (...) Niekiedy zastanawiam się jak by to było, gdybyście Państwo mieli Jezusa za swojego ucznia, nie wiedząc, że jest Bogiem (...)   - powiedział Starostwa Bogdan Zieliński na uroczystym spotkaniu nauczycieli z biskupem Tadeuszem Bronakowskim. 

15 stycznia 2020 roku kościół parafii pw. św. Jana Chrzciciela wypełnił się pracownikami wysokomazowieckiej oświaty.  Na spotkanie z biskupem Tadeuszem Bronakowskim zostali również zaproszeni m.in. Starosta Powiatu Wysokomazowieckiego Bogdan Zieliński, Wójt Gminy Wysokie Mazowieckie Krzysztof Krajewski oraz występująca w imieniu Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie Ewa Konarzewska. Nie zabrakło również osób duchownych, które pracują w szkołach jako nauczyciele religii. Gospodarzem tegorocznego spotkania był dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica Andrzej Jamiołkowski, który zaprosił uczestników na kolację połączoną z kolędowaniem. Wydarzenie uświetniły występy przygotowane przez uczniów. 
Biskup Bronakowski podkreślił jak ważne jest wychowanie młodzieży w trzeźwości i szacunku do przeszłości. Wielokrotnie odnosił się do doświadczeń z trudnej historii Polski, a także nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego. W kierunku nauczycieli trafiły podziękowania za ciężką pracę jaką w ostatnim roku włożyli w kształcenie młodych ludzi. 
Zebrani otrzymali wieloautorską publikację, która powstała pod redakcją Bpa Bronakowskiego pt. ,,Miłość, wolność i odpowiedzialność. Poradnik dla rodziców, wychowawców i duszpasterzy'', w której zawarto teksty o przeciwdziałaniu różnym typom uzależnień, które zagrażają dzieciom i młodzieży.  Na przyszłoroczne spotkanie do Zespołu Szkół Ogólnokształcących zaprosiła Dyrektor Aldona Dołubizno. 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

bwmbwm

4 3

Najpierw zakaz handlu w niedzielę .Kierunek państwo wyznaniowe ??? 09:18, 16.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


TutejszyTutejszy

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Adwokat Adwokat

5 3

Bardzo proszę usuwać komentarze, które godzą w dobre imię urzędników państwowych, kapłanów i zwykłych ludzi. Za naruszenie dobrego imienia, mowę nienawiści itp każdy kto pisze takie rzeczy i partycypuje w oszczerstwach poniesie odpowiedzialność karną. 16:46, 17.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wojakwojak

3 2

Bronakowski to jedynie biskup pomocniczy. Taki vice tyle że pcha się wszędzie bo lubi splendor. 11:39, 20.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone