Zamknij

Pościg za złodziejem paliwa zakończony dachowaniem

13:01, 15.01.2020 | KPP Siematycze
REKLAMA
Skomentuj
KPP Siemiatycze

Dwukrotna kradzież paliwa, brak uprawnień do prowadzenia samochodów i przekręcony stan licznika. To przewinienia 42-latka, którego po pościgu zatrzymali policjanci. 

Zaczęło się od kradzieży paliwa na jednej ze stacji benzynowych w Wysokiem Mazowieckiem. Informacja o poszukiwanym pojeździe i jego numerach rejestracyjnych trafiła do wszystkich patroli w powiecie siemiatyckim. Jeszcze tego samego dnia o godzinie 13.30 policjanci z siemiatyckiej „drogówki” zauważyli poszukiwane auto.

– Mimo wydawanych przez funkcjonariuszy poleceń do zatrzymania, kierowca rozpoczął ucieczkę. Do pościgu dołączyły kolejne policyjne patrole. Uciekinier przemieszczał się w kierunku Drohiczyna – mówi sierż. Kamil Jaroć, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach. 

W miejscowości Sieniewice dzielnicowy z Posterunku Policji w Drohiczynie zablokował drogę stawiając radiowóz w poprzek jezdni. Uciekinier na widok blokady zawrócił w kierunku drogi wojewódzkiej numer 690. Po kilkunastokilometrowym pościgu w miejscowości Stadniki kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i utknął w polu. Mężczyzna próbował ucieczki pieszo, lecz po chwili był już w rękach mundurowych.

– Jak się później okazało 42-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a dwa dni wcześniej również dokonał kradzieży paliwa na jednej ze stacji w Siemiatyczach. Policjanci w trakcie kontroli sprawdzili także aktualny stan drogomierza. Po weryfikacji w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców okazało się, że jest on zaniżony o ponad 75 000 kilometrów. 42-latek natychmiast trafił do policyjnego aresztu – wyjaśnia sierż. Jaroć.

Zdarzenie miało miejsce w minioną sobotę, 11 stycznia. Nieodpowiedzialny kierowca usłyszał już zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

(KPP Siematycze)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MarzenaMarzena

0 0

Na Podlasiu plaga nieodpowiedzialnych kierowców. Smutne... Niestety, wszelkie walory przyrodnicze tego regionu tracą na wartości z powodu niebezpieczeństwa, jakie stwarzają na tamtejszych drogach ci potencjalni mordercy. 21:21, 28.01.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone