Zamknij

Wysokie Mazowieckie. Przejrzeliśmy oświadczenia majątkowe radnych

23:08, 14.11.2019 | kurierwysmz.pl/MK
Skomentuj
REKLAMA

Zgodnie z Ustawą o samorządzie gminnym radni Rady Miasta Wysokie Mazowieckie złożyli  w kwietniu bieżącego roku  oświadczenia o dochodach za poprzedni rok. Dokumenty udostępniono na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie. Formularze składają się ze szczegółowych oraz ogólnych pytań dotyczących m. in. miejsca zatrudnienia, posiadanych oszczędności oraz zarobków z różnych źródeł. Ponadto znalazły się tam informacje o posiadanych nieruchomościach i ich wartości oraz ruchomych składnikach majątku takich jak samochody.

Większość radnych posiada oszczędności. Z oświadczeń wynika, że największe kwoty w złotych zgromadzili radni – lekarz weterynarii Sławomir Mioduszewski oraz kierownik oczyszczalni ścieków w SM Mlekovita Marek Kajurek.

W 2018 roku ponad 100 tys. zł zarobili Sławomir Mioduszewski, Marek Kajurek oraz Józef Sokolik – dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego.

Radni osiągają dochód z działalności gospodarczych, rolniczych, umów o pracę i cywilnoprawnych oraz  stypendium. Ponadto pobierają diety. Przekrój zawodowy osób zasiadających w Radzie Miasta jest różnorodny. Wśród członków obecnej kadencji mamy zatem: lekarza weterynarii, ratownika medycznego, pielęgniarki, operatora oczyszczalni ścieków, dyrektora szkoły, specjalistę ds. programów i jednocześnie doradcę klienta, emerytowanego nauczyciela, sprzedawcę – serwisanta, kierownika oczyszczalni ścieków, asystenta na uczelni wyższej, sprzedawcę - magazyniera oraz przedsiębiorcę. Dwoje radnych nie wpisało stanowiska, jedynie miejsce zatrudnienia.

Liczymy, że doświadczenie w tak różnych branżach i stanowiskach sprawia, że radni wzajemne dopełniają się w kwestiach podejmowania ważnych dla miasta decyzji. Liczymy również, że umiejętne gospodarowanie własnym budżetem przekłada się na rozsądek w decyzjach związanych z finansami miasta.

Zobacz oświadczenia majątkowe miejskich radnych. 

 

(kurierwysmz.pl/MK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

RadekRadek

1 1

A ja pytam redakcję portalu. Skąd takie zainteresowanie radnymi miejskimi. Dobrze by było pomyśleć trochę i ewentualnie zrobić zbiorówkę o radnych ze wszystkich gmin w powiecie. 08:40, 15.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dodo

0 0

spokojnie, bez nerwów, może zrobią, 09:38, 15.11.2019


BenBen

3 2

Typowe polaki. Grzebanie w cudzych kieszeniach. Obrzydliwe 10:37, 15.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Benado Bena

3 1

jeśli chce się pełnić funkcje publiczne z wyboru mieszkańców to trzeba być na to przygotowanym, nikt radnym nie każe startować w wyborach 13:51, 15.11.2019