Zamknij

Mieszkańcy Wysokiego domagali się drogi, badą ją mieć. Są pieniadze na budowę drogi na ulicy Jana Kucharzewskiego

12:47, 07.10.2019 | kurierwyzmaz.pl
Skomentuj UM w Wysokiem Mazowieckiem
REKLAMA

Jak podaje Urząd Miasta w Wysokiem Mazowieckiem, 10 sierpnia 2018 roku ogłoszony został przetarg i rozpoczęto prace nad opracowaniem dokumentacji technicznej na budowę drogi na ulicy Jana Kucharzewskiego w Wysokiem Mazowieckiem. Zakres prac obejmował: chodniki, jezdnię, oświetlenie uliczne, sieć wodociągową, kanalizację deszczową, oraz parking wraz z odwodnieniem na ok. 60 miejsc parkingowych na działce położonej wzdłuż ulicy Kucharzewskiego. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace budowlane i potrwają 12 miesięcy.    

Mając na uwadze finanse miasta oraz w związku z pojawiającymi się możliwościami pozyskania środków finansowych, w kwietniu 2019 roku Burmistrz Miasta złożył wniosek o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych, wskutek czego miasto Wysokie Mazowieckie znalazło się na 6 miejscu na liście rezerwowej. W dniu 3 października br. Podlaski Urząd Wojewódzki dokonał aktualizacji listy wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania, w wyniku czego nasz projekt przeniesiony został na listę podstawową, a tym samym zakwalifikowany do dofinansowania w kwocie 305 719,90 zł.
W trakcie oceny wniosku przez Urząd Wojewódzki, Burmistrz Miasta ogłosił przetarg na wykonanie budowy ulicy Jana Kucharzewskiego. W dniu dzisiejszym tj. 4 października wyłoniony został wykonawca robót budowlanych z którym umowa zostanie zawarta w najbliższym czasie. Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace. Okres wykonania inwestycji to 12 miesięcy. Decyzja o konieczności budowy ul. Jana Kucharzewskiego zapadła w minionej kadencji Rady. - czytamy na stronie urzędu.
 

(kurierwyzmaz.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MieszkaniecMieszkaniec

3 3

No i brawo Panie Burmistrzu! 13:52, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%