Zamknij

Ulica Ludowa już otwarta

11:43, 05.09.2019 | UM w Wysokiem Mazowieckiem
REKLAMA
Skomentuj
UM w Wysokiem Mazowieckiem

W piątek, 30 sierpnia 2019 roku, został udostępniony do ruchu remontowany odcinek ulicy Ludowej. Prace trwały od końca marca do końca sierpnia br., a polegały na rozbudowie i przebudowie  odcinka ulicy Ludowej od ronda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do ulicy 25-lecia Osiedla (od ul.Białostockiej).

Zakres prac obejmował wykonanie nowej nawierzchni, budowę skrzyżowania typu małe rondo, budowę chodników, ścieżki rowerowej, ciągów pieszo-rowerowych, miejsc postojowych, zjazdów do posesji, budowę sieci oświetlenia ulicznego, kanalizację deszczową. Przy wspomnianej ulicy znajduje się Miejski Zespół Szkół a w pobliżu dwie szkoły, Liceum Ogólnokształcące i Centrum Kształcenia Zawodowego. W celu podniesienia bezpieczeństwa dla poruszających się w tej okolicy uczniów, pobudowano dwa aktywne przejścia dla pieszych.

Wymieniona droga jest w zarządzie Powiatu Wysokomazowieckiego, jednak jej finansowanie realizowane było z trzech źródeł:  Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, Starostwa Powiatowego w Wysokiem Mazowieckiem i Urzędu Miasta Wysokie Mazowieckie.

Całkowity koszt inwestycji to 5,3 mln. zł

(UM w Wysokiem Mazowieckiem )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Mazur z Mazur Mazur z Mazur

2 3

To jeszcze jest ul Ludowa. Już dawno powinna być ul św Rydzyka patrona emerytów :-) 19:07, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone