Zamknij

Gmina Wysokie Mazowieckie, przystąpiła do porozumienia w sprawie realizacji programu "Czyste Powietrze"

13:19, 22.07.2019 | TVP 3 Białystok
REKLAMA
Skomentuj
foto: radio.bialystok.pl

Trzynastu przedstawicieli miast i gmin z województwa podlaskiego,  podpisało porozumienie z Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku w sprawie wspólnej realizacji programu „Czyste Powietrze".
 

Podpisane porozumienie zakłada utworzenie w urzędach gmin i miast punktów informacyjnych, gdzie zainteresowani będą mogli uzyskać informacje o wsparciu finansowym na wymianę pieców i termomodernizację domów.

Program „Czyste Powietrze”, funkcjonuje od niespełna roku. W tym czasie zostało złożonych w całej Polsce sześćdziesiąt siedem tysięcy wniosków, a w województwie podlaskim trzy tysiące. Rząd na ten cel przeznaczył sto miliardów złotych przez dziesięć lat. Jak powiedział Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji

- Jestem wdzięczny samorządowcom, którzy się zdecydowali w tym pierwszym kroku, za te decyzje, bo one będą dobrze służyły mieszkańcom i przyszłości naszej wspólnej - czyli czystemu powietrzu na przyszłe pokolenia.

Program „Czyste Powietrze” skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych. Dofinansowanie, nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, można dostać na docieplenie domu, wymianę drzwi i okien, montaż odnawialnych źródeł energii oraz na wymianę pieca.

REKLAMA
(TVP 3 Białystok)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone