Zamknij

Dzielnicowy rozmawiał z młodzieżą o odpowiedzialności prawnej nieletnich

15:43, 14.05.2019 | KPP Wysokie Mazowieckie
REKLAMA
Skomentuj
foto:KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowiecki dzielnicowy spotkał się z uczniami Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem. Mundurowy rozmawiał z młodzieżą na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich i popełnianiu czynów zabronionych.

Dzielnicowy Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem przeprowadził zajęcia profilaktyczno – edukacyjne z uczniami Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem. Funkcjonariusz zapoznał młodzież z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich, dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Dzielnicowy przypomniał o systematycznym uczęszczaniu do szkoły, ponieważ nierealizowanie obowiązku szkolnego, również podlega postępowaniu przed sądem. Pogadanka miała na celu uświadomienie młodym ludziom, że zachowania zabronione pociągają za sobą konsekwencje prawne.

(KPP Wysokie Mazowieckie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone