Zamknij

Wysokomazowiecka policja opowiedziała o procesie selekcji do slużb mundurowych

10:43, 10.05.2019 | KPP w Wysokiem Mazowieckiem
REKLAMA
Skomentuj
foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego zainteresowane osoby poszukujące pracy mogły spotkać się z policjantami, gdzie omówiony został proces selekcji do służby oraz podstawowe zasady funkcjonowania jednostek i komórek organizacyjnych Policji. Była to też okazja, aby porozmawiać o zjawisku handlu ludźmi. Funkcjonariusze informowali między innymi o niebezpieczeństwach związanych z zarobkowymi wyjazdami za granicę.

Wczoraj wysokomazowieccy policjanci wspólnie z inspektorem Zespołu ds Profilaktyki Społecznej i Nieletnich spotkali się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego z osobami poszukującymi zatrudnienia. Podczas spotkania mundurowi zachęcali do wstąpienia do Policji i związaniem z tym zawodem dalszych planów życiowych. Mundurowi szczegółowo omówili poszczególne etapy procesu selekcji do służby oraz przedstawili zasady organizacji i funkcjonowania Policji. W trakcie dyskusji udzielone zostały odpowiedzi na pytania, dotyczące poszczególnych etapów kariery policjanta oraz przebiegu szkolenia podstawowego i adaptacji zawodowej nowo przyjętych funkcjonariuszy.
Korzystając z możliwości spotkania z mieszkańcami powiatu inspektor Zespołu ds Profilaktyki Społecznej i Nieletnich rozmawiała z młodymi ludźmi na temat bezpieczeństwa podczas zagranicznych wyjazdów zarobkowych. Celem spotkania było uświadomienie słuchaczom, że handel ludźmi istnieje i może dotyczyć każdego. Przekazano informacje jak powinno się planować wyjazd za granicę i jak należy postępować, aby nie stać się ofiarą tego procederu. Policjanci mówili także o miejscach, w których w razie potrzeby zostanie udzielona pomoc.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.)

Komentarze (1)

z dalaz dala

0 0

Jaka selekcja. To wszystko na sztukę. Dlaczego Policjanci nie zaliczają co roku egzaminu z WF tak jak to jest w wojsku. Widać to jak wtaczają się swoim tyłkami do samochodów służbowych. Nie mówiąc o pościgu za przestępcą piesza bo jeszcze się ośmieszą :-) 14:56, 10.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone