Zamknij

W Radzie Społecznej Szpitala zasiądą Wójtowie i Burmistrzowie z powiatu Wysokomazowieckiego

14:31, 21.03.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj
wikipedia.pl

Rada Społeczna Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem została wybrana na V Sesji Rady Powiatu. W radzie po raz pierwszy zasiądą wójtowie i burmistrzowie każdej z gmin z powiatu wysokomazowieckiego dzięki temu poprawi się przepływ informacji między szpitalem a mieszkańcami powiatu

W tym roku po raz pierwszy udało mi się namówić wszystkich wójtów i burmistrzów z terenu powiatu wysokomazowieckiego do tego, aby zasiedli w Radzie Społecznej Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem - poinformował Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński. - Uważam że dla dobra tego szpitala dobrze jest, aby wójtowie i burmistrzowie mieli bezpośrednią wiedzę na temat funkcjonowania tej jednostki, a jednocześnie sprawy związane m.in. z modernizacją były przedkładane na sesjach rad gmin w rozmowach z mieszkańcami. Każdy może zapytać wójta czy burmistrza i będzie on kompetentny, aby udzielić odpowiedzi.

Starosta przedłożył propozycję składu Społecznej Rady Szpitala Ogólnego do zatwierdzenia Radzie Powiatu. W składzie tym znaleźli się:

-  Anna Bogucka, Burmistrz Czyżewa (członek)

-  Stefan Grodzki, Wójt Gminy Kulesze Kościelne (członek)

-  Marek Kaczyński, Wójt Gminy Nowe Piekuty (członek)

-  Krzysztof Murawski, zastępca Wójta Gminy Wysokie Mazowieckie (członek)

-  Jarosław Siekierko, Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie (członek)

-  Dariusz Sikorski, Wójt Gminy Kobylin Borzymy (członek)

-  Eugeniusz Święcki, Burmistrz Ciechanowca (członek)

-  Piotr Uszyński, Wójt Gminy Klukowo (członek)

-  Robert Wyszyński, Burmistrz Szepietowa (członek)

-  Józef Zajkowski, Wójt Gminy Sokoły (członek)

Przewodniczącym Rady Społecznej Szpitala pozostanie Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński. Ponadto z ramienia Zarządu Powiatu w radzie znajdzie się także Wicestarosta, Leszek Gruchała oraz z ramienia Rady Powiatu Radny Stanisław Olędzki, Przewodniczący Komisji Rolnictwa, Ochrony Zdrowia i Porządku Publicznego. Oprócz tego do rady zaproszony został wieloletni pracownik szpitala, dr Czesław Chorąży. Przedstawicielem Wojewody Podlaskiego w radzie będzie Radny Kazimierz Jan Wysocki.

- Chciałbym z tego miejsca podziękować wszystkim wójtom i burmistrzom, że zechcieli wziąć udział w pracach tego gremium - powiedział Starosta, Bogdan Zieliński. - Każdy ma swoje zadania, każdy ma swoją prace i obowiązki, ale ta koncepcja według mnie jest właściwa i dlatego przekonałem do tego składu te osoby. 

Zaproponowany przez Starostę skład Rady Społecznej Szpitala Ogólnego w Wysokiem Mazowieckiem został przyjęty przez Radę Powiatu większością głosów, przy dwóch głosach przeciwnych i jednym wstrzymującym.

Zgodnie z art. 48 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej w podmiocie leczniczym działa Rada Społeczna, która jest organem inicjującym i opiniodawczym podmiotu tworzącego oraz doradczym kierownika.

 

info: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (6)

mieszkaniecmieszkaniec

4 5

proszę podawać źródło informacji, redakcja kolejny raz łamie prawo, w końcu źle się to skończy 16:12, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StefanStefan

2 6

Fantastycznie pomyślane ...... 08:19, 23.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

StefanStefan

9 2

Jedna wielka szopka. Słusznie sie mówi że to nie szpital a zakład pogrzebowy. 11:05, 23.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkankamieszkanka

10 2

Ten "zabieg" Pana Starosty to chyba jakiś żart. Nasz szpital potrzebuje dobrego dyrektora. To, że szpital nie ma długów to wcale nie oznacza, że dobrze sobie radzi. Pacjęci nie są wcale zadowoleni z pobytu tam. Jak ktoś ma porównanie to wie o czym piszę. Mam pytanie, co taki wójt podpowie temu szpitalowi? Czy Staroście chodzi o szerszy rozgłos o problemach szpitala? Czy samorządowcy z PiS będą przedstawiać same superlatywy przedstawiane wcześniej przez Starostę. Trudne sprawy będą przemilczane, aby nie narazić się władzy. W szpitalu potrzebni są lekarze fachowcy oraz personel medyczny, który wykonuje z chęcią swoją pracę na każdym stanowisku. Zadowolenie pacjentów z opieki w tym szpitalu powinno przeświecać dyrekcji, a nie kłótnie i walki. 16:50, 23.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieszkaniec Wysokiegmieszkaniec Wysokieg

6 4

mieszkanko ale przecież szpital juz jest zadłużony, niech sobie Pani obejrzy ostatnią sesję i znowu kolejny kredyt jest brany, panowie radni z Wysokiego Wysocki, Grabowski i Skarżyński dlaczego podnieśliście rękę za nowym kredytem???? 17:27, 23.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxlxxl

2 0

dziwne że do Rady powołano osoby nie mające jakiejkolwiek odpowiedzialności za działanie szpitala , jeżeli organem założycielskim jest starostwo to winno ono poprzez swych przedstawicieli mieć realny wpływ na pracę szpitala 14:11, 27.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone