Zamknij

Z dumą o sukcesach uczniów z Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem

22:03, 13.03.2019 | M.D.
REKLAMA
Skomentuj

W roku szkolnym 2018/2019 po trudnych etapach szkolnych aż 21 uczniów z Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem  przystąpiło do współzawodnictwa w rejonowych konkursach. Młodzież wzięła udział w konkursach humanistycznych, językowych i z przedmiotów ścisłych. Aż jedna trzecia uczniów na etapie wojewódzkim  wywalczyła tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego, Wojewódzkim Konkursie Matematycznym, Wojewódzkim Konkursie Biologicznym, Wojewódzkim Konkursie Chemicznym , Wojewódzkim Konkursie Historycznym i Wojewódzkim Konkursie Informatycznym.

O ile konkursy przedmiotowe są najczęściej domeną starszych uczniów, o tyle w artystycznych mogą się wykazać  nawet ci najmłodsi. Dwie laureatki etapu wojewódzkiego w  prezentacji prac plastycznych pod hasłem „ Zapobiegajmy pożarom”. W konkursie regionalnym  „ Mistrz origami” – 5, a w ogólnopolskim  „ Tęcza” – 3 laureatki i 7 wyróżnień. Dodatkowo w maju uczennica z piątej klasy SP i trzeciej szkoły muzycznej zagra z muzykami Filharmonii Łomżyńskiej.. 

Widać, że młodzież w MZS  ma sposobność  rozwijania zarówno naukowych jak i artystycznych talentów i sprawdza się w konkursach we współzawodnictwie z rówieśnikami z województwa i kraju. Towarzyszą  jej doświadczeni nauczyciele, zaangażowani, pełni pasji i pomysłów.

 

Redakcja gimwm.psis.edu.pl

(M.D.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone