Zamknij

IV Sesja Rady Gminy Wysokie Mazowieckie

20:54, 13.03.2019 | J.K
REKLAMA
Skomentuj

11 marca 2019 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbyła się IV Sesji Rady Gminy Wysokie Mazowieckie.  

Podczas tej sesji radni uchwalili zmiany miejscowego palnu zagospodarowania przestrzennego dla terenów miejscowości Brzóski-Falki. 

Wyrazili zgodę na sprzedaż bezprzetargową nieruchomości gruntowej stanowiącej własność gminy Wysokie Mazowieckie położonej w miejscowości Gołasze -Puszcza oraz w Osipach-Wydziorach Pierwszych. Podjęto również decyzję o sprzedaży nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem po byłej szkole podstawowej w Dąbrowie-Dzięciel. 

Rada wybrała delegatów reprezentujących gminę Wysokie Mazowieckie w Organach Stowarzyszenia Łomżyńskiego Forum Samorządowego, zostali nimi: wójt gminy Krzysztof Krajewski oraz Sylwia Grochowska- inspektor urzedu gminy.

Wprowadzono zmianę w budżecie gminy, która obejmowała przetarg na przebudowę drogi gminnej na odcinku Tybory Żochy - Osipy-Wydziory Pierwsze. Najkorzystniejsza oferta złożona na wykonanie robót była wyższa o 103 215 zł od kwoty zaplanowanej w budżecie gminy na ten cel w związku z czym zdecydowano o zwiększeniu zaplanowanej wcześniej kwoty.

Przekazano informację z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii, oraz z działalności Gminnek Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Przedstawiono informację o sytuacji demograficznej w gminie oraz o realizacji zadań z zakresu promocji gminy i współpracy ze związkami i stowarzyszeniami samorządowymi.

Omawiano realizaję zadań z zakresu Wspierania Rodziny i Systemie Pieczy Zastępczej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W trakcie sesji głos zabrała Alicja Zdziarska - prezes stowarzyszenia "Bliżej Ciebie", która prosiła radnych i sołtysów o przekazanie informacji mieszkańcom wsi o możliwości wyjazdu dzieci na letni wypoczynek nad morze lub w góry. Kolonie dofinansowane są przez KRUS dla dzieci których przynajmniej jedno z rodziców jest płatnikim składek KRUS-u. 

Z okazji Dnia Sołtysa wójt Krzysztof Krajewski złożył życzenia i podziękował sołtysom za pracę, którą wykonują na rzecz swojej "małej ojczyzny". Powitał nowowybranych oraz pożegnał sołtysów ubiegłej kadencji wręczając pamiątkowe grawertony. 

Panie Przewodniczący, Wysoka Rado, Panie i Panowie Sołtysi. Na dzisiejszej sesji gościmy sołtysów, którzy w tym roku zakończyli pełnienie swoich funkcji i to właśnie do Państwa chciałbym się w pierwszej kolejności zwrócić. Serdecznie Państwu dziękuję za efektywną współpracę z zarządem gminy i zaangażowanie w sprawy lokalnego środowiska. Wielu z Państwa pełniło funkcję przez kilka kadencji jest to wyraz dużego zaufania, którym obdarzyli Was mieszkańcy. Życzę Państwu zadowolenia oraz powodzenia w życiu osobistym i zawodowym nieustającego zdrowia. Liczę na dalszą współpracę z gminą Wysokie Mazowieckie.

 

Sołtysi kończący kadencję:

Ignacy Kruszewski Brzóski-Falki
Renata Brzósko Brzóski-Tatary
Piotr Gołaszewski Gołasze-Puszcza
Konrad Śliwowski Jabłoń-Rykacze
Janusz Łuniewski Kalinowo-Czosnowo
Karol Dąbrowski Michałki
Jadwiga Misztalewska Miodusy-Stasiowięta
Edward Załuska Tybory-Żochy
Mariusz Żukowski Wólka Duża.

Nowo wybrani sołtysi::

Bogumił Dołęgowski Brzóski-Falki
Bożena Wojno Brzóski-Tatary
Sylwester Gołaszewski Gołasze-Puszcza
Robert Jabłoński Jabłoń-Rykacze
Dorota Choińska Kalinowo-Czosnowo
Mariusz Szkiłądź Michałki
Grzegorz Misztalewski Miodusy-Stasiowięta
Radosław Gołaszewski Tybory-Żochy
Małgorzata Święcka Wólka Duża

 

 

(J.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone