Zamknij

Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego odbędzie się w Wysokiem

11:56, 05.11.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj
fot. materiały promocyjne

W ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w całym powiecie będą miały miejsce oficjalne uroczystości, dzięki którym ten okres na długo zapisze się w naszej pamięci. Jedną z najciekawszych propozycji jest Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który odbędzie się w Miejskim Zespole Szkół w Wysokiem Mazowieckiem.

Głównym celem Zespołu jest kultywowanie tradycji narodowych i chwały oręża polskiego poprzez różnorodne środki wyrazu artystycznego: muzykę, taniec, śpiew oraz słowo. Swoją działalnością Zespół od ponad kilkudziesięciu lat ukazuje bogactwo kultury narodowej oraz innych państw cudzoziemskich. Upowszechnia ją w środowisku wojskowym i cywilnym – w kraju oraz poza jego granicami.

Przedmiotem działalności Zespołu jest opracowywanie programów artystycznych i organizowanie koncertów m.in. estradowych, plenerowych, kameralnych, symfonicznych, solistycznych i chóralnych. Z Zespołem współpracują również uznani artyści scen polskich – śpiewacy, piosenkarze, tancerze i aktorzy. Zespół prowadzi działalność promocyjną i wydawniczą oraz upowszechnia twórczość artystyczną kierowaną do wielopokoleniowej widowni.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego odwołuje się do wielkiej tradycji narodowo-patriotycznej, która rozwijała się w duchu chrześcijaństwa. Repertuar muzyki sakralnej stanowią utwory o tematyce religijnej, począwszy od Bogurodzicy po msze i pieśni kościelne. Artyści w mundurach występują także w kościołach biorąc udział w różnotematycznych uroczystościach narodowych i religijnych. Zespół działa z wielkim rozmachem, stale poszerzając repertuar. Jako instytucja wojskowa za swoje podstawowe zadanie uznaje koncerty poświęcone historii i tradycjom oręża polskiego. 

Koncert w Wysokiem Mazowieckiem pt. ,,Z polską pieśnią i tańcem przez wieki" odbędzie się 13 listopada na hali sportowej Miejskiego Zespołu Szkół w Wysokiem Mazowieckiem o godzinie 17.00. Wstęp wolny!

(N.C.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

Komentarze (2)

GośćGość

1 0

To będzie bomba, kiedyś byłem na takim koncercie i powiem wam, że zabawa przednia oraz uczta dla ucha nie do opisania. 12:26, 05.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wys mazwys maz

1 0

dzięki za rekomendację chyba się wybiorę, żeby poobcować z muzyką poważną trzeba zazwyczaj jeździć do białegostoku albo jeszcze dalej. Fajnie że ktoś to sprowadził do nas. Może jak będzie dużo ludzi to częściej będą coś takiego organizować 12:46, 05.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone