Zamknij

Dożynki Gimnne w Wojnach-Krupach [FOTO]

12:34, 10.09.2018 | N.C.
REKLAMA
Skomentuj

Tegoroczne Dożynki Gminne w Wojnach-Krupach miały szczególny charakter, jako że zostały połączone z uroczystością obchodów 90-lecia istnienia OSP Wojny Szuby oraz przyjęciem sakramentu bierzmowania przez miejscową młodzież.

[ZT]770[/ZT]

Po Mszy Świętej uroczysty korowód dożynkowy przemaszerował z Kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata na plac przy Szkole Podstawowej. Burmistrz Szepietowa, Robert Lucjan Wyszyński serdecznie powitał wszystkich przybyłych gości, m.in. biskupa łomżyńskiego Tadeusza Bronakowskiego, Starostę Wysokomazowieckiego, Bogdana Zielińskiego, Burmistrz Czyżewa, Annę Bogucką, Posła na sejm RP, Jacka Boguckiego, Wójta Gminy Nowe Piekuty, Marka Kaczyńskiego, duchowieństwo, funkcjonariuszy Straży Pożarnej, druhny i druhów z okolicznych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, Bractwa Kurkowe i przede wszystkim rolników.

Starości Dożynek wręczyli Burmistrzowi i Staroście Dożynkowy chleb, którym gospodarze tradycyjnie podzielili się z mieszkańcami gminy. 

,,Jak chlebem powszednim dzielimy się w zgodzie, tak dobrym słowem dzielmy się na co dzień" - powiedziała starościna dożynek.

Ze sceny odczytany został list Wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego, który został skierowany do wszystkich rolników. 

W modlitwie ,,Ojcze nasz" codziennie prosimy Pana Boga o to, aby nie brakowało nam chleba naszego powszedniego. W Polsce od wieków kultywowany jest piękny zwyczaj, by za ten dar i na zakończenie żniw szczególnie i uroczyście dziękować podczas dożynek.

Za trud i ciężką pracę, zwłaszcza w tak trudnym dla rolnictwa roku podziękowali burmistrz, Robert Wyszyński, poseł na sejm RP, Jacek Bogucki oraz Starosta Wysokomazowiecki, Bogdan Zieliński.

Chciałbym w imieniu swoim, całego zarządu powiatu, podziękować za wasz codzienny trud, za waszą pracę dzięki której możemy również my, władze samorządowe, być dumni z naszych mieszkańców i możemy dla was robić coś, co będzie wam służyło przez długie lata. Także i tutaj w roku bieżącym, dzięki panu Burmistrzowi i Radzie Miejskiej w Szepietowie, będziemy realizować zadanie inwestycyjne, polegające na przebudowie drogi, która biegnie od Wojen-Szub. To będzie pierwszy etap przebudowy tej drogi. Mam nadzieję, że uda się to zakończyć jak najszybciej. 

Do wyrazów wdzięczności przyłączył się także Marszałek Województwa Podlaskiego, Jerzy Leszczyński. W towarzystwie Bractwa Kurkowego honorowi goście oddali trzy salwy armatnie dla uczczenia trzech uroczystości - 90-lecia istnienia OSP w Wojnach Szubach, Dożynek Gminnych oraz przyjęcia sakramentu bierzmowania przez miejscową młodzież.

Po części oficjalnej mieszkańcy gminy mieli okazję skosztować tradycyjnych specjałów ze stołów regionalnych, obejrzeć Turniej Sołectw, oraz występ Dziecięcego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Podlasie". Na scenie zaprezentowała się także Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie, która dbała o oprawę muzyczną podczas całej uroczystości. 

(N.C.)
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© kurierwysmaz.pl | Prawa zastrzeżone