Zamknij

XV-lecie Dziecięcego Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Podlasie" z Szepietowa

14:38, 18.11.2019 | info/foto: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem
Skomentuj Foto: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem
REKLAMA

16 listopada w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji XV-lecia Dziecięcego Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca ,,Podlasie". W świętowaniu tak ważnej rocznicy udział wzięli m.in. Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Stanisław Derehajło, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, Łukasz Siekierko, Radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, Jerzy Leszczyński, Burmistrz Szepietowa, Robert Lucjan Wyszyński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szepietowie, Grzegorz Żochowski, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych zespołów pieśni i tańca z terenu powiatu wysokomazowieckiego, absolwenci szepietowskiego ,,Podlasia", duchowni, rodziny młodych artystów i mieszkańcy gminy Szepietowo.

Podczas Gali przypomniano krótką historię założonego w 2004 roku zespołu, którego kierownikiem i choregorafem od początku działalności jest pan Mirosław Szymański, akompaniatorem zaś pan Bogdan Drozdowski. Przedstawiono najważniejsze osiągnięcia i sukcesy zespołu w regionalnych i ogólnopolskich konkursach, wydarzeniach i festiwalach, gościnne występy za granicą, m.in. na Ukrainie, Litwie, Słowacji, w Niemczech, Rumunii, Bułgarii czy też Macedonii oraz rosnącą z każdym rokiem popularność zespołu nie tylko w gminie Szepietowo, ale i okolicach. Występy sceniczne na terenie powiatu spowodowały, że do zespołu zaczęły się zapisywać dzieci z innych gmin, dzięki czemu w ciągu piętnastu lat działalności na występach można było zobaczyć m.in. dzieci  z gminy Szepietowo, Nowe Piekuty, Wysokie Mazowieckie i Klukowo. 

Przedstawiciele zespołu oraz rodzice młodych artystów złożyli serdeczne podziękowania Wicemarszałkowi Województwa Podlaskiego, Stanisławowi Derehajło oraz Burmistrzowi i Radnym Miejskim Gminy Szepietowo za przekazanie środków finansowych na zakup 21 nowych strojów dla zespołu. Na ten cel z budżetu województwa podlaskiego przekazano ponad 15 tysięcy złotych, zaś z budżetu gminy Szepietowo 17 705,70 złotych. 

Podczas Gali Jubileuszowej swoje umiejętności zaprezentowała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Szepietowa, szepietowski zespół wokalny ,,Grzeczne Dzieci" oraz przede wszystkim główni bohaterowie wydarzenia - Dziecięcy Regionalny Zespół Piesni i Tańca ,,Podlasie". Na widzów czekała nie lada niespodzianka, jako że w ostatnim wykonywanym utworze do dzieci na scenie postanowili dołączyć rodzice.

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego pogratulował członkom zespołu pięknego jubileuszu oraz podziękował za kultywowanie podlaskich tradycji. Członkowie zespołu wręczyli pamiątkowe zdjęcia wszystkim, którzy na przestrzeni lat wspierali funkcjonowanie zespołu, m.in. instruktorom artystycznym, przedstawicielom Rady Miejskiej obecnej oraz poprzednich kadencji i władzom wojewódzkim. Na scenie pojawili się również licznie zgromadzeni absolwenci zespołu, pragnący podziękować dawnym opiekunom oraz życzyć młodszym kolegom kolejnych sukcesów i chęci do dalszej pracy.

Podczas Gali prowadzono zbiórkę pieniędzy na leczenie chorej Kingi Niemyjskiej, walczącej ze złośliwym nowotworem.

(info/foto: Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz