Zamknij

Targi Ogrodnicze i Leśne w Szepietowie [FOTO]

21:27, 06.10.2019 | kurierwysmaz.pl/ODR w Szepietowie
Skomentuj
REKLAMA

Przez dwa dni, 5 i 6 października 2019 r., tereny wystawowe Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie gościły miłośników zieleni, ogrodników i sadowników. Targi ogrodnicze to największa tego typu impreza w regionie. Na terenach ODR przygotowano ponad 140 stoisk z ogrodowymi atrakcjami. Wśród drzewek i krzewów owocowych, iglaków oraz wielobarwnych wrzosów można też spotkać ozdobne trawy.

Targi Ogrodnicze, Targi Leśne otworzył Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie Wojciech Mojkowski. Wśród zaproszonych gości obecni byli Poseł na Sejm RP Jacek Bogucki, Wicewojewoda Podlaski Jan Zabielski, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Łukasz Siekierko, Radna Województwa Podlaskiego, Dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku Jadwiga Zabielska.

Odwiedzający targi mogli dobrać odpowiednie gatunki, obejrzeć i kupić materiał szkółkarski oraz dowiedzieć się jak zadbać o rośliny przed zimą. Uczestnicy Targów poszukiwali zarówno starych sprawdzonych odmian roślin ogrodniczych, jak i nowości, które pojawiły się na rynku w ostatnim czasie. Oprócz zakupów ogrodniczych i sadowniczych była również możliwość poszerzenia swojej wiedzy na tematy pszczelarskie oraz odnawialnych źródeł energii. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie przygotował konferencję nt. „Prowadzenie pasieki w warunkach województwa podlaskiego”, którą poprowadził Adam Boguta. Duża frekwencja na wykładach potwierdziła zainteresowanie tematami pszczelarskimi w naszym regionie. Drugim tematem wykładów były odnawialne źródła energii. Każdy kto chciał dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat mógł wysłuchać prelekcji, spotkać się z doradcami działającymi w branży OZE.

Tradycyjnie rozstrzygnięto konkurs dla wszystkich wystawców prezentujących swoja ofertę na Targach Ogrodniczych:

  • hitem Targów Ogrodniczych został cytryniec chiński z gospodarstwa sadowniczo-szkółkarskiego Państwa Danuty i Mirosława Skibickich z Kurian k. Białegostoku,
  • najbogatsza oferta to stoisko Gospodarstwa Sadowniczego – Ludwiczuk Radosław z Lipna
  • najatrakcyjniejsze stoisko przyznano Gospodarstwu Rolnemu Jolanty Jędrych i Krystyny Roszkowskiej z miejscowości Wolbórz k. Piotrkowa Trybunalskiego.
(kurierwysmaz.pl/ODR w Szepietowie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz